Arjantin, Kripto Yatırımcılarına Yöneldi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 11, 2023 Yorum Yok

Arjantin iktisat Bakanlığı, ülkedeki kripto Nakit yatırımcılarının varlıklarını beyan etmesi için vergi indirimi üzerine bir Yasa tasarısı hazırladı.

Son periyotlarda ülkeler, kripto paralara yönelik atılımlarında Önemli ilerlemeler kaydediyor. Bilhassa kripto paraların düzenlenmesi, ülkelerin gündeminde ağır bir yer edindi. Birçok ülke, blockchain teknolojisini ilerletmeyi ve kripto paraların kontrol altında olmasını planlıyor. Bu kapsamda Arjantin iktisat Bakanlığı, ülkede bulunan kripto yatırımcılarının varlıklarını beyan etmesini teşvik etmeyi planlıyor.

Arjantin, Vergi İndirimini Kapsayan Kripto Yasa Tasarısını Hazırladı

Arjantin iktisat Bakanlığı, kara Nakit aklamayla çabayı kapsayan Yasa tasarısı Arjantin Tasarruflarının Dışsallaştırılması için hazırlıklarını tamamladı.

Bakanlık, bu tasarıyla Bir arada kripto Nakit sahiplerinin hükümete varlıklarını beyan etmesini sağlayacak. Bu yeminli beyan, ülkedeki kripto yatırım biçimini ortaya çıkaracak. Ayrıyeten tasarı, bu beyanları ülkedeki yatırımcıların faydasına sağlamayı amaçlıyor. Bakanlık, tasarının gündemine vergi teşfiklerini ekledi.

Yasa yürürlüğe girerse, kripto varlıklarını 90 gün içerisinde beyan edenler yüzde 2.5‘lik bir vergi ödeyecekler. Bu vergi oranları, her 90 günde bir artış gösterecek. Azamî Oran ise yüzde 15 olarak belirlendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir