Blockchain Oyun Şirketi Küçülmeye Gidiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 06, 2022 Yorum Yok

Blockchain oyun şirketi olan Mythical Games, kripto piyasasındaki düşüş nedeniyle küçülüyor.

Blockchain odaklı bilgi ve tahlil şirketi DappRadar’ın raporuna nazaran; Ayı piyasası sırasında gerçek kazananlar, birinci çeyrekten bu yana yüzde 10’a yakın büyüyen blockchain tabanlı oyunlar oldu. Fakat, kripto dalında yaşanan düşüş herkesi derinden etkiledi. Yatırımcılar nihayet yıllarda blockchain oyunlarına milyarlarca dolar akıtsa da pek başarılı olamadı. Ubisoft üzere görüntü oyunu şirketleri, yaygın tenkit ve düşük ilgiden sonra NFT oyunlarına yaptığı yatırımları Geri çekti.

Blockchain Oyun Şirketi, Çalışanlarının Yüzde 10’unu Çıkardı

270 milyon dolardan Çok risk sermayesi toplayan bir blockchain oyun şirketi Mythical Games, bu hafta çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkardı ve üç üst seviye yöneticisini kaybetti.

Sözcü Nate Nesbitt, şirketin ekonomik gerilemeden etkilendiğini ve birtakım Amel alanlarının yine yapılandırılmak zorunda kaldığını söyledi. Kurucu ortak Rudy Koch, COO Matt Nutt ve Kıdemli reis Yardımcısı Chris Ko bu hafta LinkedIn’de ayrıldıklarını duyurdular. Merkezi Sherman Oaks, California’da bulunan şirketin LinkedIn profiline nazaran yaklaşık 320 çalışanı vardı.

Mythical’in amiral gemisi oyunu, Roblox’un karikatürize bir versiyonu olan Blankos Block Party’dir. Şirket, Epic Game Store’da Eylül ayının ortasında piyasaya sürüldüğünü ve Ekim ayında yaklaşık 30.000 oyuncu ve binlerce günlük etkin kullanıcı sayısıyla şimdiye kadar orta düzeylerde seyrettiğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir