Helium, Solana Telefonuna Takviye Verdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 05, 2022 Yorum Yok

Yapılan mutabakata nazaran ABD‘de satılacak Saga (Solana) telefonları, Helium Mobile uygulamasına 30 gün ücretsiz abone olabilecek.

Kripto Nakit platformları, gerçek dünyaya entegre olmanın yollarını arıyor. Bilhassa Web2 ile Web3 ortasındaki köprünün kurulması için ağır çalışmalar yürütülüyor. NFT bölümünde de emsal çalışma olarak, fizikî objelerin dijitalleşmesine yoğunlaşıldı. Bunlardan birisi de Helium tarafından yürütülüyor. Helium, kablolu internet yahut taşınabilir data hizmetine alternatif yaratmak istiyor.

Helium Mobile, Solana Telefon Kullanıcılarına 30 Gün Ücretsiz

Telefon üreterek blockchain benimsemesini yaygınlaştırmak isteyen Solana, eseri Saga için hazırlıklarını tamamlıyor. Büsbütün merkeziyetsiz bir cep telefonu yaratmak isteyen grup, telefonları önümüzdeki yılın birinci çeyreğinde piyasaya çıkaracak.

Hazırlıkların ortasında bir gelişme de Helium ile Solana ortasında yaşandı. Helium, geçtiğimiz aylarda kendi ağını bıraktı ve Solana ağına geçiş yaptı.

T-Mobile ile yaptığı mutabakat sonucunda Helium, objelerin interneti hizmetini önümüzdeki sene hizmete sürmeyi planlıyor. Solana tarafına da 30 günlük Deneyim imkanı sunacak.

Helium projesinin gerisindeki şirket Nova Labs, Saga telefonunun etkileyici bir araç olacağına inanıyor. Nova Labs genel Müdürü Boris Renski, şunları söyledi;

“Dünyanın birinci kripto taşıyıcısını piyasaya sürmeye hazırlanırken, iştirakimiz ABD’deki Saga kullanıcılarına düşük maliyetli, emniyetli ve merkezi olmayan 5G kapsamı sağlamaya Yardımcı olacak.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir