Block Şirketi Üçüncü Çeyrekte ziyan Bildirdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Block şirketi, Bitcoin (BTC) satış hacmini de ayrıntılandırdığı üçüncü çeyrek raporunu bildirdi.

Kurumsal şirketler üçüncü çeyrek raporlarını bildirmeye devam ediyor. Teknoloji şirketlerinin genel yük çıkar elde ettiği bu çeyrekte, kripto paralara yönelen kurumlar ziyan etti. Özellikle Meta, metaverse çalışmaları kapsamında üçüncü çeyrekte ziyan ettiğini bildirdi. Kripto Nakit ünitesine sahip şirketler ise üçüncü çeyrekte ayı piyasasının tesiriyle ziyanlarını bildirdiler. Şirketler, genel olarak bu çeyreği gelişme ve ayakta kalma eforuyla geçirdi. Bunlardan biri olan Amerikan Fazla uluslu teknoloji şirketi Block, üçüncü çeyrekte 14.7 milyon dolar net ziyan etti.

Block, Milyar Dolarlık Bitcoin Hacmine Ulaştı

Teknoloji şirketi Block, üçüncü çeyrekte yaklaşık 1.76 milyar dolarlık Bitcoin satış hacmi oluşturdu.

Şirketin bildirdiği net ziyan, Bitcoin kısmında 2 milyon dolarlık değer düşüşü ve 56 milyon dolarlık amortisman fiyatını kapsadı. Bu görünür masraflar dış şirketin net karı 43 milyon dolara ulaştı.

Şirketin Bitcoin brüt çıkarı, ikinci çeyrekte 41 milyon dolar düzeylerini bulurken, üçüncü çeyrekte yaklaşık olarak 37 milyon dolara ulaştı.

Şirket üçüncü çeyrek raporuna nazaran, yıllık yüzde 17‘lik bir artışla 4.52 milyar dolar net gelir elde etti. Bu gelirin Bitcoin dış tutulduğunda, 2.75 milyar dolar düzeyine indiği gözlemlendi. Şirketin payları, gelişmelerin akabinde yüzde 13’lük bir yükseliş yaşadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir