BitMEX, Tüm Alım Satım İşlemlerini Durdurdu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası BitMEX, platform üzerindeki bütün alım satım süreçlerinin askıya alındığını duyurdu.

BitMEX resmi İlan sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda, bütün fonların inançta olduğunu belirtirken, alım satım süreçlerinin askıya alınmasından kaynaklı verilen rahatsızlıktan dolayı özür diledi. BitMEX tarafından yapılan açıklamaya nazaran saat 16.58’den 17.18’e kadar (TSİ) bütün alım satım işemleri askıya alındı. Platform, 17.18’den itibaren süreçlerin tekrar başlatıldığını ve sorunun kaynağını bulmaya çalıştıklarını duyurdu. 

Sorunun Kaynağı Şimdi Bilinmiyor

Borsa, kullanıcıların meseleleri olması durumunda takviye grubu ile irtibata geçebileceklerinin de altını çizdi.

Yetkililer, yaşanan kesintinin nedeni ile ilgili şimdi bir açıklamada bulunmadı. Fakat yapılan resmi duyuruya nazaran Problem şimdilik ortadan kalktı ve alım satım süreçleri devam ediyor. BitMEX, yatırımcıların kaldıraçla Bitcoin ve öteki kripto Nakit ünitelerinin ticaretini yapmalarına İmkan tanıyan tanınan bir platformdur. 

Projenin eski CEO’su ve kurucu ortağı olan Arthur Hayes, nihayet günlerde süratle artan stablecoin problemlerine yönelik geçtiğimiz günlerde bir Fikir ortaya atmıştı. Hayes, değer olarak 1 ABD dolarında ve BTC’ye sabitlenmiş yeni bir stablecoin önerisi sunmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir