Bitcoin’in Kararsızlığı Devam Ediyor! Grafik ve Piyasa Analizi – 2 Mart 2023

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 02, 2023 Yorum Yok

Henüz net olarak inançlı bölgede olmayan Bitcoin (BTC) teknik tahlile nazaran, yeni rotasını hangi istikamete çizebilir.

Geçtiğimiz günlerde kripto Nakit piyasasını sarsan Fud haberler gelmişti. Bilhassa de BUSD tarafında yaşanan durumlar, kripto yatırıcısını büyük endişeye düşürdü. nihayet haftalarda yüseliş ile devam eden BTC, şuan için bu durumlardan olumsuz etkilenmiş görülüyor.

Fiyat bakımından net olarak inançlı bölgede olmayan BTC‘nin bundan sonra ki atakları nasıl olabilir?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC teknik tahlili için 1 saatlik Vakit dilimine bakıldığında, Aka yükselişler için kaide olan 25.000 dolar düzeyinin birçok Defa denenip satış diğeriyle karşılaştığı gözlemleniyor. BTC’nin yükseliş senaryosundan konuşabilmek için, öncelikle 23.940 dolar düzeyinin üzerinde kalıcılık gözlemlenmeli. BTC, bu düzeyin üzerinde tutanmayı başarabilirse, 24.500 dolar düzeyinde ki hareketleri takip edilebilir. Gerçekleşebilecek düşüş senaryosunda ise BTC, 23.340 dolar düzeyinden kâfi Müşteri bulamazsa 22.630 dolar düzeylerine fiyatta düşüş yaşanabilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için nihayet durum Ne?

Fiyat bakımından net olarak inançlı bölgede olmayan BTC, dominans düzeyi için riskli alana gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 43.65 dominans düzeyinden reaksiyon Meydan BTC, aktüel durum için Uzaklık düzeylerde seyrediyor. Yüzde 44 dominans düzeyinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler gözlemlenebilir. Altcoin’ler tarafında mümkün yükseliş senaryosunun yaşanabilmesi için, BTC dominans düzeyinin yine yüzde 43.60‘a gevşeme süreci takip edilebilir.

Bitcoin için Piyasa değer Tahlili

BTC fiyatının sakinleşmesiyle birlikte, BTC piyasa kıymeti için de kıstlı hareketler gözlemlendi. 445 milyar dolar piyasa bedelinden takviye Meydan BTC, tekrardan 452 milyar dolar piyasa kıymetinde seyrediyor durumda. BTC piyasası kıymetinin yükseliş istikametli devam edebilmesi için, BTC piyasa kıymetinin 462 milyar doları kalıcı formda aşılması izlenebilir. Gerçekleşebilecek mümkün düşüş senaryosunda ise 440 milyar dolar piyasa bedeli tekrardan takviye vazifesi görebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir