Binance, Singapur’da Lisans Almak için Hamle Yapıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 02, 2023 Yorum Yok

Nikkei Asia‘nın açıkladığı raporlar doğrultusunda Binance, Singapur’da lisans alma çalışmalarına “emanetçi” olarak başlıyor.

Kripto kesimi için “lisans alma” konusu nihayet vakitlerde giderek hızlandı. Bilhassa de Asya taraflı gelen haberlerde sıkça “lisans başvuru” faaliyetleri gözlemlendi. Nikkei Asia, yayınladığı raporlar ışığında Binance‘ın Singapur‘da lisans almaya yönelik çalışmalarının olduğunu belirtti. Ancak lisans alma atılımının net olarak bir misyon değil, daha Fazla emanetçi pozisyonunda olacağını sözlerine ekledi. Ayrıyeten Binance, 2021 yılının Aralık ayında Singapur’dan çekildiğini bildirmişti. Binance, attığı bu adımla Singapur’ a yine ısınmış gözüküyor.

Binance, Singapur ile Tekrardan Düzgün Münasebetler Sağlıyor

Yayınlanan bir rapora nazaran Binance, Şubat ayının başında Ceffu olarak isimlendirdiği yeni markasıyla Singapur Nakit Otoritesi’ne başvurduğu belirtildi. Ceffu markasıyla ülke içinde saklama hizmetleri sunmayı hedefleyen Binance, Sermaye Piyasası Hizmeti için lisans müracaatında bulunduğunu doğruladı.

Ayrıca emanetçi durumunda misyon yapılacağı bildirilen Ceffu, perakende müşterileri için değil, yalnızca kurumsal yatırımcılar ve yüksek gelirli bireyler için aktiflik gösterileceğini sözlerine ekledi. 2021 yılının Aralık ayında Singapur faaliyetlerini sonlandırdan Binance, bu atağıyla tekrardan bölgede faal olmuş durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir