parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Bitcoin’de Karar Süreci! Grafik ve Piyasa Analizi – 16 Mart 2023

Bitcoin’de Karar Süreci! Grafik ve Piyasa Analizi – 16 Mart 2023

admin admin -
23 0

Geçtiğimiz günerlerde ABD enflasyon verisinin açıklanmasıyla Aka bir yükseliş gösteren Bitcoin (BTC), karar basamağına gelmiş olabilir.

Yakın Vakit diliminde 19.550 dolardan 26.390 dolara yükseliş gösteren BTC, yaklaşık olarak yüzde 35 artış sergilemişti. Kripto kesiminin önderi, göstermiş olduğu bu Misli yükseliş ile Birlikte piyasada inanılmaz hacim topladı. Geçtiğimiz günlerdeki FUD haberlerin tesiriyle fiyat düşüşü yaşayan BTC, aktüel olarak 24.000 doların üzerinde seyrediyor.

Yükselişin devam edebilmesi için karar kademesine gelen BTC, nasıl bir yol izleyebilir?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

FUD haberlerin arkası arkasına gelmesiyle 19.560 dolar düzeyine anlık düşen BTC, Aka oranda Güç toplamış görünüyor. 19.560 dolar düzeyinden yükseliş ivmesi yakalayarak, şuan için kripto piyasasını tekrar diriltti. Kripto kesimindeki mümkün yükselişleri konuşabilmek ismine, BTC’nin 25.250 dolarıkalıcı şekilde aşması” Aka Ehemmiyet taşıyor. Özellike de bankalar ile ilgili FUD haberlerin devam ettiği senaryoda ise, BTC’nin 23.900 dolar düzeyine kadar düşüş yaşaması mümkün görünüyor.

Bitcoin için Piyasa değer Tahlili

ABD enflasyon verisinin açıklanmasından sonra BTC piyasa pahası için de sert fiyatlamalar görüldü. BTC şuan için, 467 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor. BTC piyasası bedelinin yükseliş taraflı devam edebilmesi için, 481 milyar dolar piyasa bedelini kalıcı formda aşması Aka Ehemmiyet taşıyor. Yaşanabilecek piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 452 milyar dolar düzeyi dayanak misyonu görebilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için nihayet durum Ne?

BTC’nin Misli yükselişindeki temel etkenlerden olan ABD enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte, BTC Dominans tarafında da Aka yükselişler gözlemlendi. 4 saatlik Vakit dilimine bakıldığında, BTC’nin Dominans manasında zirve yaptığını görüyoruz. BTC fiyatından yaşanan Geri çekilmeyle Bir arada Dominans tarafında Geri çekilmeler gözlemlendi. Altcoin’lerin yükseliş senaryosu için Dominans düzeyinin yüzde 44.85‘e gevşemesi Ehemmiyet teşkil ediyor. BTC Dominasının tekrardan yüzde 46.19 seviyeleri test etmesi ise, altcoin’ler için fiyatta baskılanma yaratabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir