parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitcoin
  4. »
  5. Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lardan Kaldırıldı

Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lardan Kaldırıldı

admin admin -
12 0

Apple, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin whitepaper’ını macOS Ventura beta sürümünden kaldırdı.

Daha evvel, Satoshi Nakamoto’nun oluşturduğu Bitcoin whitepaper’ının nihayet beş yıldır ortaya çıkan bütün MacOS’larda yer aldığı gözlemlenmişti.

Apple odaklı haberler üreten 9to5Mac, global teknoloji devi Apple’ın, macOS Ventura 13.4 beta sürümünde Virtual Scanner II isimli tarayıcı uygulamasını kaldırdığını bildirdi. Bu tarayıcının kaldırılmasıyla, Bitcoin whitepaper’ı da ortadan kalkmış oldu.

Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lara Veda Etti

2017’den beri üretilen Apple Macbook’larda yer Meydan Bitcoin whitepaper’ı, macOS sürümündeki Virtual Scanner II içerisinde tespit edilmişti. Bu whitepaper’ın neden Macbook’larda bulunduğu bilinmezken, Apple’ın nihayet atağıyla ortadan kaldırıldı.

Konuyla ilgili İzah yapan 9to5Mac, “Bu, hem Bitcoin tanıtım evrakının hem de dahili aracın asla olağan kullanıcılar tarafından bulunamayacağına dair Özgün teorimizi Derhal derhal doğruluyor.” dedi.

Bitcoin whitepaper’ının Macbook’larda yer alması, Türlü söylentileri de beraberinde getirmişti. Birçok şahıs Apple mühendislerinin şakasından ibaret olduğunu düşünürken, kimi şahıslar de Apple içerisinde Bitcoin maksimalistlerinin yer aldığını düşünüyordu. Kripto ekosistemini heyecanlandıran ve meraklandıran bu olay, Apple’ın atağıyla sona ermiş oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir