Bitcoin, Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 26, 2023 Yorum Yok

2009 yılında birinci çıkan kripto Nakit olan Bitcoin, dala liderlik yapmaya devam ediyor.

Yatırımcıların dikkatle takip ettiği Bitcoin’in, 2022 yılında yaşadığı yaklaşık yüzde 60 kayıptan sonra bu Yıl toparlanma süreci geçireceği varsayım ediliyor. Bu beklentiyi doğrularcasına geçtiğimiz hafta, Bitcoin 30.000 dolar düzeyini gördü. Bitcoin, yeni haftaya ise düşüşle başlamıştı. Bitcoin’i takip eden kullanıcılar, yüklü olarak Binance‘i tercih ediyor. Binance, takip edilen memleketler arası kripto Nakit borsaları ortasında yer alıyor. Ferdi yatırımcıların da kripto paranın fiyatını bu platform üzerinden takip ettikleri görülüyor.

Bitcoin, Günden Güne Benimseniyor

Dijital bir ihtilal olarak kabul edilen Bitcoin, elektronik Nakit olarak ortaya çıktı. Bitcoin ile süreç yapmak için bankaya ya da finans kurumlarına muhtaçlık duyulmaması Değerli bir etmen olarak dikkat çekiyor. Bitcoin’de süreçler, online olarak yapılır ve anlık olarak sonuçlanıyor.

İşlemlerin yapılması sırasında ise yüksek kurulların ödenmesine gerek duyulmuyor. Eşler ortasındaki süreçler, aracıya gerek duyulmadan yapılabiliyor. Bu özelliği ile de Bitcoin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı. Bitcoin süreçlerinin şeffaf yapılması ve sansürlenememesi Değerli bir özelliği olarak dikkatleri çekmektedir. bütün bu süreçlere bakıldığında merkeziyetsiz yapısı ile lider kripto Nakit dikkatleri üzerine çekiyor.

Binance Üzere Mecralarda Türk Lirası ile BTC Alınabiliyor

Bitcoin fiyatı milletlerarası borsalarda dolar üzerinden belirleniyor. Bunun yanında her ülkenin kendi Nakit ünitesini kullanarak da Bitcoin alınması Muhtemel olabiliyor. Türk yatırımcılar, Binance aracılığıyla BTC fiyatını öğrenebiliyor yahut satın alabiliyor. Bu süreçlerde, 1 Bitcoin fiyatının TL üzerinden karşılığı belirleniyor. Bu sayede, yatırımcıların da yatırımlarını istedikleri ölçü ile yapmaları Mümkün olabiliyor.

1 Bitcoin kendi içinde satoshi denilen üniteler bulundurur. 1 satoshi ise 1 Bitcoinin 0.00000001’i kadardır. Bu halde Ufak ünitelere ayrılıyor olması sonucunda birçok insan tarafından kullanılabiliyor.

BTC fiyatı birinci çıktığı yıldan itibaren yükseliş ve düşüşler ile değişken bir yapıya sahip olmuştur. Bundan Dolayı da yatırımlar yapılmadan Evvel fiyat grafiklerinin takip edilmesi gerekir. Tıpkı vakitte finans uzmanlarının da değerlendirmelerinin takip edilmesi gerçek kararın verilmesinde faydalı olmaktadır. SkyBridge Capital kurucusu Anthony Saramucci, Olumlu varsayımları ile dikkatleri çekiyor. Saramucci’nin varsayımı, Bitcoin’in 50.000 dolar olması ve ilerleyen yıllarda ise 100.000 dolar olması istikametinde.

Binance Üzere Mecralarda Şimdiki BTC Fiyatı Takip Edilebiliyor

BTC fiyatının ilerleyen günlerde ne olacağı epeyce merak ediliyor. Bitcoin fiyatını takip etmek için Binance üzere memleketler arası kripto Nakit borsaları tercih ediliyor. Bitcoin’de, stabil olmayan fiyat nedeniyle anlık olarak değişiklikler gözlemlenebiliyor. Binance, BTC fiyatını, dakikalık, saatlik yahut aylık denklemlerde takip ve tahlil etme seçenekleri sunuyor. Bu takip sürecini Binance, hem taşınabilir aygıtlarda hem de web tarafında kullanıcılarına sunuyor.

Bitcoin’de, 2022 yılı içinde yaşanan düşüş 2023 yılında yükseliş trendine dönüştü. Bunun yanında, Özellikle nihayet bir ay içinde oluşan iniş ve çıkışlar ile yatırımcıların kararsızlıkları devam ediyor. Pek Fazla yatırımcı, 2021 yılında 69.000 düzeyini gören Bitcoin için birebir Tertip tekrar görülebilir mi sorusunun karşılığını öğrenmek istiyor. Yatırımcılar bu bahiste karar vermek için uzman görüşlerini araştırırken, ortaya çıkan görüşlerin farklı olması dikkat çekiyor.

Binance Üzere Mecralar Aracılığıyla BTC Grafiği İncelenebiliyor

BTC fiyatı yükselir ve yeni bir boğa piyasası yaşanır mı konusunda karar vermek için grafiklerin takip edilmesi gerekmektedir. Binance üzere milletlerarası kripto Nakit borsaları yatırımcılar için BTC günlük fiyat grafiğinin yanında haftalık ve aylık grafiklerini de paylaşmaktadır.Bu grafiklerin dikkatle takip edilmesi faydalıdır.

Ayrıca dünyada yaşanan ekonomik ve politik gelişmelerin de takip edilmesi gerekir. Küreselleşen dünyada bütün finansal kıymetlerin birbiri ile etkileşim içinde olmaları kaçınılmazdır. Birebir vakitte dünyada yaşanan politik ve ekonomik gelişmelerde lider kripto paranın fiyatında oluşan değişiklikleri etkilemektedir.

Yatırımcıların da takip ettiği üzere, nisan ayı Bitcoin fiyatında iniş ve çıkışlar devam ediyor. Fiyatı konusundaki bu bilinmezlik karşısında optimist uzman görüşleri yeni bir boğa piyasasına hazırlanılmasını önermektedir. Karamsar uzman görüşleri ise ayı piyasası başlamasının yakın olduğunu belirtmektedir. Uzmanların birbirinin tam aksi olan bu görüşlerinin yanında BTC iner mi Menfaat mı karar vermeden Evvel 2021 yılındaki doruğundan Fazla uzakta olduğu unutulmamalıdır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir