Bitcoin Whitepaper 14 Yaşında

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Eki 31, 2022 Yorum Yok

Küresel yatırım arKeder haline gelen Bitcoin (BTC), 31 Ekim 2008 tarihinde whitepaper yayımlayarBeyaz birinci adımını attı.

Bitcoin, dünya genelinde yaşanLahza ekonomik krizin olduğu 2008 yılında ortaya çıktı. Satoshi Nakamoto takma ismiyle bir teşebbüsçü, eşler ortası ödeme sistemi BTC’yi tanıttı. 31 Ekim 2008 tarihinde whitepaper yayımlayLahza Nakamoto, BTC’nin de temelini atmış oldu. Tam 14 Yıl sonra, BTC global çapta en tanınan yatırım arKeder oldu. Finans bölümünde bir ihtilal yaratLahza Nakamoto, hala daha ortaya çıkmadı.

Satoshi Nakamoto, Bitcoin Whitepaper ile İhtilali Başlattı

Arşivlere nazaran, Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto eşler ortası ödeme yolunu heyecanla duyurdu. Bir sürecin yürütülmesi için üçüncü bir tarafın gerekmediğini belirDeri Nakamoto, bütün ayrıntıları whitepaper üzerinde topladı.

Whitepaper’da ayrıyeten, ikili harcamanın önlenmesi, anonimlik, Amel mutabasert ve düzenek yer aldı. Nakamoto’nun whitepaper hazırlamBeyaz için yıllarca emek harcadığı belirtiliyor.

Nakamoto, whitepaper’ı yayımlamadLahza Evvel bütün Bitcoin kod yapısını klasik yazıya döktü. Ayrıyeten madencilik terimini başlı başına kullanmaktLahza kaçınarak, üretmek sözüne yer verdi.

Tam 14 Yıl Evvel bugŞöhret ortaya çıkLahza whitepaper, 3192 kelimeden ve 9 sayfadan oluşuyor. Hint kripto pMesafe borsası Wazirx kurucusu, whitepaper’ın bir yazıdLahza fazla devrim olduğunu lisana getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir