Bitcoin Tutunmaya Çalışıyor! Grafik ve Piyasa Analizi – 11 Mart 2023

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Stablecoin’lerden Olumsuz haberlerin gelmesiyle Bir arada kripto piyasasının düşüşü devam ediyor, Bitcoin (BTC) ve piyasa değerlendirmesi.

BTC’nin 25.250 doları test etmesinden sonra kripto marketindeki alıcılar zayıflamıştı. Düşüşün tetikleyic ögeleri olarak birçok Olumsuz haberinde üst üste gelmesiyle, BTC 20.000 dolar düzeyine gelmiş durumda. Bilhassa de stablecoin’lerde devam eden problemler, kripto yatırımcısını paniğe düşürmüş durumda. Bu sıkıntılar sırf kripto ile hudutlu kalmayıp, bankacılık kesiminde de devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında 15 dakikalık sürece bakıldığında fiyat düşüşünün devam ettiği görülüyor. Fiyatın yükseliş istikametli devinim edebilmesi için 20.450 dolar düzeyinin kalıcı halde aşılması izlenebilir. Yeni olarak Aralık fiyatta seyreden BTC, kripto piyasasından kâfi seviyede Müşteri bulamadığı takdirde 21.190 dolar düzeylerine düşüşler yaşayabilir. nihayet günlerde gelen Fud haberler ile sarsılan BTC, yakın dayanağı 19.560 dolar düzeyini koruyamazsa düşüş ivmelenebilir.

Bitcoin için Piyasa değer Analizi 

Kripto piyasasında gerisi gerisine gelen Fud haberler ile birlikte, BTC piyasa bedeli için de Misli düşüşler yaşandı. BTC, 377 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası bedelinin yükseliş taraflı ilerleyebilmesi geçebilmesi için, 403 milyar dolar piyasa bedelini kalıcı halde aşması takip izlenebilir. mümkün piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 377 milyar dolar düzeyi takviye vazifesi görebilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için nihayet durum Ne?

Fiyat olarak Uzaklık takviyede seyreden BTC, dominans düzeyi içinde Aralık düzeye gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 42.81 dominans düzeyinden reaksiyon Meydan BTC, yüzde 43.60 dominans düzeyini aşmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler yaşanabilir. Altcoin’ler tarafında yükseliş yönlü ivmenin oluşulabilmesi için, BTC dominans düzeyinin yüzde 42.80‘e gevşeme süreci takip edilebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir