Bitcoin Son Bir Hafta İçinde Yüzde 10 Geriledi

Bitcoin Nis 24, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit piyasasının demirbaşı Bitcoin’in bir hafta içinde yüzde on gerilemesi piyasada paniğe Sebep oldu.

Kripto Nakit piyasası 2023’ün başından beri yükseliş içindeydi. Bununla Birlikte piyasada şu anda bir düşüş yaşıyor.

“Bitcoin’in Gerilemesi Hayli Sağlıklı ve Normal”

Bitcoin‘in 2023’teki yükselişinin akabinde bu düşüş epey sağlıklı olarak yorumlanıyor. Analistler Bitcoin’deki bu gerilemenin epeyce olağan olduğu konusunda topluluğu sakinleştirmeye çalışıyor.

TradingView’den alınan bilgiler, BTC/USD paritesinin Wall Street süreç haftasının Kötü bir notla sona ermesinin akabinde 27.000 dolar düzeyini koruduğunu gösterdi.

Büyük piyasalardaki iniş ve çıkışların tersine Bitcoin’deki istikamet düşüş oldu. Bitcoin 30 bin dolara ulaşmasının akabinde 27 bin dolara kadar geriledi. Bununla Bir arada Bitcoin’deki en kuvvetli takviye bölgesi olarak 25.200 dolar düzeyi karşımıza çıkıyor.

Bununla birlikte, izleme kaynağı Coinglass‘ın bilgilerine nazaran BTC/USD , birinci çeyreğin birçoklarına kıyasla servetlerde dramatik bir dönüşün ortasında, hafta boyunca yüzde 10 ve genel olarak Nisan ayında yüzde 4 düştü.

Twitter tanınan trader olan Credible Ctypto bir Tweet’inde şöyle yazdı:

 “Bitcoin hakkındaki makro teziniz, 19 bin dolardan 30 binin üzerine çıkan 10 bin doların üzerindeki dikey rallinin akabinde 2 bin doların Geri çekilmesi nedeniyle değiştiyse, yanlış yapıyorsunuz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir