TrustWallet, Güvenlik Açığını Giderdiğini Açıkladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 24, 2023 Yorum Yok

Trust Wallet, çekirdek cüzdan yazılımı kitaplığında Kıymetli bir Emniyet açığını giderdiğini söyledi.

Trust Wallet’a gerçekleşen hack saldırısı sonrasında 170 bin dolarlık kullanıcı fonlarını çaldırdı. Gelişmenin akabinde şirket Emniyet açığının giderildiğini açıkladı.

TrustWallet’teki hamle Sonrası Emniyet Açığı Giderildi

Trust Wallet, çekirdek cüzdan yazılımındaki Emniyet açığını giderdiğini açıkladı. Şirket, Emniyet açığı sebebiyle 170 bin dolarlık kullanıcı fonlarını bir hamle sonucunda kaybetmişti.

Trust Wallet, 14-23 Kasım 2022 tarihleri ortasında tarayıcı uzantısı aracılığıyla oluşturulan cüzdan adreslerini etkileyen Aka bir WebAssembly (WASM) Emniyet açığı keşfetti ve çözdü. Grup, bu Emniyet açığının birkaç kullanıcının yaklaşık 170 bin ABD doları kaybetmesine neden olduğunu açıkladı.

Keşfedilen Emniyet açığı, kullanıcıların tarayıcı uzantısı aracılığıyla cüzdan adresleri oluştururken WASM formatını kullanan çekirdek yazılım kitaplığında mevcuttu. Trust Wallet projesi, Twitter’da “Sorun düzeltildi” açıklamasıyla Bir arada “Risk altındaki fonların birçok garanti altına alındı” dedi.

Trust Wallet, tanınan bir kripto Nakit cüzdanıdır ve WebAssembly, geliştiricilerin kripto cüzdanlarını da içeren web uygulamaları oluşturmak için birdenbire Çok programlama lisanını kullanmalarını sağlayan bir bilgisayar yazılımıdır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir