Bitcoin, Ripple’a (XRP) Geçit Vermedi!

Bitcoin Nis 27, 2023 Yorum Yok

SEC davasından gelen olumlu haberler Ripple’ın (XRP) rotasını üst çevirmişti, Ama Bitcoin’in (BTC) Misli düşüşü işleri değiştirdi.

Dün akşam saatlerinde gündeme bomba üzere düşen Bitcoin’in satış argümanları, yükseliş taraflı ilerleyen XRP’de satış dalgası getirdi. Geçtiğimiz haftalarda SEC-XRP gerginliğinin müspet ilerleyen ismi XRP olmuştu. Hem BTC’nin yükselişi hem de XRP bazlı gelişmeler, XRP’yi neredeyse 2 kat fiyatına ulaştırmıştı. Lakin Arkham’ın dün akşam yapmış olduğu MtGox ve ABD ile ilgili haber, bütün altcoin’leri düşüşe sürükledi.

Ripple (XRP) Grafik Analizi

MtGox ve ABD’nin BTC satışına yönelik savlar, alıcılı ilerleyen XRP’yi derinden sarstı. 0.44 dolar dayanağından saatler içersinde 0,48 dolara gelen XRP’nin üst istikametli ivmesini BTC engellemiş görünüyor. Piyasanın üst istikametli fiyatlaması yada SEC savaşından gelebilecek Olumlu haberler XRP’yi sırasıyla 0,4710 – 0,5016 ve 0,5269 dolar düzeylerine yükseltebilir. Senaryoların Tersine ilerlediği durumda ise XRP için 0,4400 ve 0,4223 dolar düzeyleri dayanak düzeyi olarak takip edilebilir Kripto piyasasında Önemli bir yatırımcı kitlesi olan XRP, birden fazla şahıs tarafından sıkıca takip ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir