Bitcoin Lightning Şirketi River, 35 Milyon Dolar Topladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 16, 2023 Yorum Yok

Bitcoin Lightning hizmeti sunan River, ayı piyasasına Karşın 35 milyon dolarlık B serisi finansman cinsini duyurdu. 

Kingsway Capital’in liderlik ettiği tipe Paypal’in kurucu ortağı Peter Thiel, Cygni, Goldcrest ve Valor Equity Partners da Değerli katkılarda bulundu. River CEO’su Alex Leishman’a nazaran, Bitcoin’e yönelik yeni İlgi dalgası Aka ölçüde ticari ve kurumsal benimsemeden kaynaklanıyor. 

Leishman: Öbür Borsalar da Lightning Network’e Yönelebilir

Konu ile ilgili Öbür yorumlarda da bulunan Leishman: “Bu Yıl yaşanan banka iflasları ve kurtarma operasyonları, klâsik finans sisteminin çatlaklarını ortaya çıkaran ve Bitcoin’in neden bu kadar Değerli olduğunu bize hatırlatan bir Davet oldu. Bitcoin, daha kuvvetli ve daha şeffaf bir global iktisada giden inançlı bir yol” tabirlerini kullandı. 

San Francisco merkezli şirket, Bitcoin Lightning Network ödemelerini Mümkün kılan ve likiditeyi yöneten en Aka Bitcoin lightning düğümlerinden birini yönetiyor. River, Bitfinex ve Kraken üzere global kripto borsalarına emsal biçimde Lightning Network’ü erken benimseyenlerden biriydi. 

Konu ile ilgili yorumlarına devam eden River CEO’su Lesihman, protokol açısından mükemmel bir Temel inşa ettiklerini söyledi ve kelamlarına şöyle devam etti: “Memecoin çılgınlığı nedeniyle anne zincir süreç fiyatlarındaki artış ışığında, giderek daha Çok borsa ve kripto şirketi bir tahlil olarak Lightning Network’e yönelebilir.” 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir