Bitcoin için Bir Kilometre Taşı!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 07, 2023 Yorum Yok

Blockchain bilgi firması Glassnode, bu sabah attığı bir Tweet’te Bitcoin (BTC) için yakın vakitte bir kilometre taşının aşıldığından bahsetti.

Gönderiye nazaran, piyasa başkanı kripto Nakit için Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı kısa bir mühlet Evvel 46.227.591 ile bütün vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaştı.

Bitcoin Bulunduran Cüzdan Sayısı ATH’sine Ulaştı

BTC için kripto parayı bulunduran adres sayısının ATH’ye ulaşmasıyla birlikte, CoinGecko bilgilerine nazaran Bitcoin nihayet 24 saatte yüzde 1 yükseldi.

Bitcoin‘de 28-29 bin dolar bandında gezen fiyat yatırımcıları sıkmaya devam ediyor. BTC, 28.991 dolar ile 29 bin doların Çabucak altında süreç görüyordu. Bu fiyat hareketi, başkan kripto paranın haftalık performansını da yüzde 0,7 ile kırmızıya çevirdi.

Bu haftanın ilerleyen günlerinde, Enflasyon Oranı ve ÜFE datalarıyla Birlikte ABD Çekirdek Enflasyon dataları açıklanacak. Bu makroekonomik bilgiler, sonuçların Olumlu olmaması durumunda, riskli varlıklar kümesinde olan Bitcoin’de fiyatta düşüşü etkileyebilir. Öte yandan bilgilerin beklenen yahut beklenenden uygun gelmesi fiyatın yükselişinde Kıymetli rol oynayabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir