parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Bitcoin (BTC) Halving’ine Bir Yıldan Az Kaldı

Bitcoin (BTC) Halving’ine Bir Yıldan Az Kaldı

admin admin -
19 0

Bitcoin (BTC) maksimalistlerinin yükseliş senaryolarından birisi olarak gördüğü BTC halving’ine 364 gün kaldı.

21 milyonluk sonlu bir arza sahip olan BTC’de, her dört yılda bir halving gerçekleşiyor. Bu halving’lerde, Bitcoin madenciliğinin de yakından takip ettiği blok mükafatları yarılanıyor. nihayet BTC halving’inde, blok başına 12,5 BTC olan ödüller 6,25 BTC‘ye düşürülmüştü. Önümüzdeki halving’te, Bitcoin’deki blok mükafatları 3,25 BTC’ye düşürülecek.

Oklink tarafından sağlanan datalara nazaran, Bitcoin halving’inin günü netleşmeye başladı. Oklink, sıradaki Bitcoin halving’inin 28 Nisan 2024‘te gerçekleşmesini bekliyor. Bitcoin maksimalistlerinin yükseliş senaryosu olarak gördüğü halving’e 364 gün kaldı.

Bitcoin (BTC) Halving’ine, 364 Gün Kaldı

Her halving devrinde boğa koşusuna başlayan Bitcoin (BTC) için, sıradaki halving’in 364 gün sonra gerçekleşmesi bekleniliyor.

Oklink’in sağladığı datalara nazaran, blok ödüllerinin 3,25 BTC‘ye düşürüleceği halving’in 52.531 blok sonra gerçekleşmesi planlanıyor.

Daha evvelki Bitcoin halving’lerine bakıldığında, BTC ödüllerinin düşürülmesiyle Birlikte kripto piyasasında yükseliş yaşanmıştı. Geçmiş bilgilerden esinlenen Bitcoin maksimalistleri, önümüzdeki Yıl gerçekleşecek halving’ten sonra da yükseliş yaşanabileceğini düşünüyor.

Son 24 saatte 4,53 milyar dolarlık on-chain süreç hacmine ulaşan BTC’nin, 868 bin etkin adresi bulunuyor. Bu sayıların halving periyodunda artış göstereceğine yönelik kestirimlerde artış yaşanmaya başladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir