Bitcoin ATM’leri Global Çapta Yayılıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Eki 31, 2022 Yorum Yok

İlk Bitcoin (BTC) ATM’sinden bu yanne 9 Yıl geçerken, global çapta ATM sayısı yaklaşık 39 bin adet oldu.

Küresel çapta Bitcoin kullanımı ve benimsenmesi günden güne artıyor. Gelişmekte olLahza ülkelerin ağır Albüyük gösterdiği, gelişmAmel ülkelerin de istikamet Eda dileği kripto paraları tanınan hale getirdi. Birinci çıktığı vakitlerde ön yargıyla yaklaşılLahza BTC, yıllar sonra global çapta bir yatırım arKeder haline geldi. 2013 yılında, BTC’nin günlük ömürde kullanımı gayesiyle ATM fikri ortaya atıldı.

Kanada’da BaşlayLahza Bitcoin ATM’si Global Çapta Yayıldı

Kanada’da bir kahve dükkanı, dünyanın birinci Bitcoin ATM‘sini halka açtı. 2013 yılında yapılLahza bu çalışma, Robocoin tarafındLahza işletilen bir vezne makinesi olarBeyaz hizmet verdi.

Bitcoin ATM‘si, birinci açılış haftasında 348 süreç gördü ve 100 bin dolar hacme ulaştı. Dokuz Yıl sonra Robocoin faaliyetlerini durdurdu ve muhtemelen birinci ATM de kaldırıldı. AncBeyaz global ölçekte benimsenen BTC, dünya genelinde 38.804 adet ATM’ye ulaştı.

Ülkelerin yavaş yavaş ölçülü yaklaşmasıyla ve kullanım arKeder olarBeyaz görmesiyle, ATM sayısındaki artış ivme kazandı. BTC ATM’lerinin en yaygın olduğu ülke ise ABD oldu. bütün ATM’lerin yaklaşık yüzde 88‘i ABD’de bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir