BIS Başkanı Agustin Carstens, Merkez Bankalarına Seslendi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 22, 2023 Yorum Yok

Bank of International Settlements (BIS) lideri Agustin Carstens, merkez bankalarının tüketicileri korumak için yenilikçi altyapılar geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Küresel şirket Bank of International Settlements’ın (BIS) lideri Agustin Carstens, kripto Nakit piyasasındaki karışıklığa değindi. Carstens, BIS’ın, istikrarlı paranın geleceğinin kripto paralar olacağına yönelik umutlarını kaybettiğini Anlatım etti. Fakat lider, merkez bankası dijital Nakit ünitelerini (CBDC) ve tokenize edilmiş mevduatları finans bölümünde bir yenilik olarak görüyor.

BIS Lideri Agustin Carstens, Merkez Bankalarına ve CBDC’lere Değindi

Bank of International Settlements (BIS) lideri Agustin Carstens, kripto kesimindeki karışıklığa ve merkez bankasına değindi.

Finans kuruluşunun lideri Carstens, Singapur Nakit Otoritesi‘nde bir konuşma gerçekleştirdi. Bu konuşmada, merkez bankası dijital Nakit ünitelerinin (CBDC), var Nakit biçimlerini teknolojik olarak değiştirebileceğine değindi. Ayrıyeten lider, merkez bankalarının tüketicileri korumak için altyapılarını Daimi olarak geliştirmesi gerektiğini Anlatım etti.

Ayrıca stablecoin’lere yaklaşan Carstens, geçen Yıl yaşanan Aka sorunlara değinerek, stablecoin’lerin bir Nakit biçimi olarak güvenilirlikleri konusunda ciddi kuşkular uyandırdığını Anlatım etti.

Tüm bu süreçler ortasında Carstens, kripto bölümündeki teknolojik gelişmelerin ve yeniliklerin, finansal geleceğin temelini oluşturacağını düşünüyor.

Konuyla ilgili merkez bankalarına da gönderme yapan Carstens, şunları söyledi;

“Bu talepleri karşılayan bir altyapının geliştirilmesine katkıda bulunmalarını sağlamak merkez bankalarının vazifesidir: Merkez bankaları yenilik yapmazsa başkaları devreye girer.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir