Birleşik Krallık Parlamento Üyesi, Kripto Paralara Değindi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 02, 2023 Yorum Yok

Birleşik Krallık parlamento üyesi Lisa Cameron, kripto paralara yatırım yapmadığını lakin düzenlemeleri savunduğunu söyledi.

2015’ten bu yana parlamento üyesi olan Lisa Cameron, 28 Nisan’da Teksas’ta düzenlenen Consensus 2023 konferansında birtakım Değerli açıklamalarda bulundu. Cameron, seçmenlerinden birinin kripto mağduru olmasının akabinde Birleşik Krallık hükümetinde kripto ile ilgili siyasetleri savunmaya başladığını belirtti.

Cameron: Şahsî Olarak Yatırım Yapmıyorum

Lisa Cameron, tüketicileri korurken kesimin potansiyelinden en düzgün halde yararlanabilecekleri düzenlemeleri hayata geçirmenin savunucusu olduğunu açıkladı.

Cameron’a nazaran, 2022’de kripto piyasasında yaşanan çöküş, Birleşik Krallık’a bu alandaki potansiyel Kötü aktörleri ayrım etme fırsatı sağladı. Cameron, Rishi Sunak’ın İngiltere’yi kripto için global bir merkez haline getirme amacını yineleyerek, bu gayeye ulaşmak için çalışanların yalnızca bir partinin Milletvekili olmadıklarını söyledi.

Cameron, mevzuattaki tarafsızlığını etkileyebileceğini düşündüğü için kripto paralara ferdî olarak yatırım yapmadığını da kelamlarına ekledi.

Bununla birlikte, Birleşik Krallık milletvekillerinin dijital varlıklara sahip olmalarına müsaade veren bir sistemin var olduğunun da altını çizen Cameron, kelamlarının devamında şu sözleri kullandı: “Önümüzdeki on Yıl içinde bu dala iç olmayan Fazla az insan olacak.”

Birleşik Krallık hükümeti, kripto Nakit ünitelerinin inançlı bir halde benimsenmesini desteklemenin yanı Dizi stablecoin’lerin düzenlenmesini öneren Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısı üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir