parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Emin Gün Sirer, İftira Davasından Tazminat Kazandı

Emin Gün Sirer, İftira Davasından Tazminat Kazandı

admin admin -
14 0

Ava Labs‘ın kurucusu Emin Gün Sirer, kendisini terör örgütü üyesi olarak tanıtan bir şahıstan 3 milyon dolar tazminat aldı.

Kripto fenomeni olarak bilinen Emre Aksoy, 2021 yılında yayınladığı YouTube görüntüsünde Sirer’i terör örgütü üyesi olarak tanıttı. Aksoy’un bu görüntüsünden sonra, Ava Labs’ın geliştirdiği AVAX’ta kısa vadeli düşüşler yaşandı.

Aksoy’un iftira attığını ve bu iftira nedeniyle prestij zedelenmesine maruz kaldığını belirten Sirer, Aksoy hakkında dava açtı. Ava Labs CEO’su, davadan 3 milyon dolarlık tazminat aldı.

Emin Gün Sirer, Terör İftirasından Tazminat Aldı

Ava Labs’ın kurucusu ve Avalanche’ın gerisindeki İsim olan Emin Gün Sirer, hakkında ortaya atılan terör örgütü üyesi iftirasından tazminat kazandı. Sirer, bu dava sonucunda 3 milyon dolar elde etti.

Kripto kesiminde fenomen haline gelen Emre Aksoy, YouTube üzerinden yayınladığı bir görüntüde, Sirer’in FETÖ üyesi olduğunu söyledi. 2021 yılında yayınlanan bu görüntü üzerinden harekete geçen Sirer, mahkemeden tazminat kazanarak ayrıldı.

Davada, Aksoy’un Ava Labs’ın rakibi bir eseri tanıtmak için maaş aldığı Anlatım edildi. Laws360’a nazaran, 28 Nisan’da bölge yargıcı Beth Bloom, Sirer’in haklı bulunduğunu Anlatım etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir