Binance, Kripto Borsası WazirX için Hamle Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 04, 2023 Yorum Yok

Küresel kripto şirketi Binance, Zanmai ile yaşadığı polemiklerin sonucunda kripto borsası WazirX ile bağlarını kopardı.

Geçtiğimiz gün Binance, gündeme bomba tesiri yaratan bir İlan yaptı. Dünyanın en Aka kripto borsası olarak tabir edilen Binance, bir kadro polemiklerin sonucunda yeni ataklarda bulundu. Binance, Hindistan merkezli kripto borsası WazirX konusunda Zanmai ile Aksi düştü. Bu durum karşısında global şirket, WazirX anne şirketi Zanmai’ye yaptırım uyguladı.

Binance, Kripto Borsası WazirX Konusunda Adım Attı

Küresel kripto şirketi Binance, Hindistan merkezli kripto Nakit borsası WazirX konusunda, borsanın ardındaki şirket olan Zanmai ile Aksi düştü.

Blog gönderisi yayınlayan Binance, Zanmai ile ortalarında geçen polemikleri doğruladı. Olayı özetleyen borsa, Binance’in WazirX borsasının işletilmesindeki rolü ve sorumluluğuyla ilgili Zanmai’den temelsiz savlar ortaya atıldığını belirtti. Tansiyona yönelik açıklamalarda bulunan şirket, şunları söyledi;

Gerçek şu ki, tekraren söylediğimiz üzere, Binance, Zanmai cüzdan hizmetlerini sırf WazirX borsası operasyonları için bir teknoloji tahlili olarak sağladı. Binance, kullanıcıların varlıkları ve kullanıcı aktifliği ile ilgili olanlar da iç olmak üzere, WazirX’in operasyonlarını hiçbir Vakit yönetmedi yahut Denetim etmedi.

Borsa, Zanmai’nin WazirX operasyonlarına yönelik bütün sorumluluğu kendilerine yıkmaya çalıştığını Anlatım etti. Bu itham ve savları kabul etmeyen borsa, Zanmai’den ortaya attığı tezleri Geri çekmesini talep etti. Fakat bu talep, karşı tarafın reddiyle karşılaştı.

Olayların ardınan atak yapan Binance, WazirX’in gerisindeki grup olan Zanmai’ye karşı yaptırımlarda bulundu. Borsa, Zanmai’den WazirX’in operasyonları için kullandığı Binance hesaplarıdaki fonları çekmesini talep etti.

Binance, Zanmai’ye verdiği cüzdan ve ilgili teknoloji hizmetini sonlandırdığını duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir