tZERO, Kripto Borsasını 6 Mart Tarihinde Kapatıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 04, 2023 Yorum Yok

Teknoloji ve kripto şirketi tZERO, taşınır değerler tarafına odaklanmak hedefiyle kripto borsasını kapatacağını duyurdu.

Çoğunluk hissedarının Overstock olduğu tZERO, Twitter üzerinden kullanıcılarına borsa hizmetini sonlandıracağını duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamalara nazaran, borsa hizmeti 6 Mart tarihinde sonlandırılacak. Lakin şirket, düzenleme ve netlik konusunda kripto kesimine hizmet vermeye devam edecek. New York merkezli borsa, halka açılmak isteyen şirketler için taşınır Kıymet tekliflerini kolaylaştırmasıyla popülerlik kazanmıştı.

tZERO, Kripto Borsasını Kapatıyor

tZERO, kullanıcılarının Bitcoin alım satımı yapabilmesi için 2019 yılında hizmete soktuğu borsa platformunu kapatma kararı aldı.

Kapatma kararına yönelik İlan yapan şirket, düzenlemeye tabi olmayan kripto borsalarının eskime yolunda olduğunu ve geride kalacağını ima etti. Şirket, pek Fazla dijital varlığın düzenlenmiş bir ekosistemde taşınır değerler ve ticaret olarak ele alınacağına inandığını lisana getirdi.

tZERO, duyuruda şunları belirtti;

“Menkul değerler hizmetlerimize odaklanmayı sürdüreceğiz. SEC ve öteki düzenleyicilerin çalışmalarıyla netleşen ortamda daha düzgün bir istikbal bizi bekliyor. Buna olan inancımızla çalışmalarımızı devam ettireceğiz.”

Ayrıca, Özel şirketlere halka açılmaları konusunda takviye sağlayan tZERO, onlar için taşınır Paha tekliflerini kolaylaştırma hedefindeydi. Birebir vakitte blockchain ağı üzerinde oluşturulmuş, alınıp satılabilen tokenize sistemler ve dijital taşınır değerler üzerine de çalışıyordu.

6 Mart tarihinde kapanmaya gidecek olan tZERO, kripto bölümünün bu durumdan etkilenip etkilenmeyeceği konusu hakkında yorumlarda bulunmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir