Binance, Bir Milyar Dolarlık BUSD’u Üç Kripto Paraya Dönüştürüyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Binance, kripto piyasasını toparlamak için oluşturduğu bir milyar dolarlık BUSD‘u, Bitcoin, Ethereum ve BNB‘ye dönüştürecek.

2008’den sonraki en Aka ikinci banka iflası olarak kayıtlara geçen Silicon Valley Bank’tan sonra, kripto Nakit piyasasının çöküş yaşadığı gözlemlendi. USDC’nin de direkt etkilendiği bu olaydan sonra, dalın Aka aktörlerinden Türlü ataklar gelmeye başladı.

Bu atılımlardan birisi de, tanınan kripto borsası Binance’ten geldi. Binance CEO‘su CZ, daha Evvel oluşturdukları bir milyar BUSD’luk “Industry Recovery Initiative” fonunu, piyasaya can simidi olması maksadıyla Bitcoin, Ethereum ve BNB‘ye dönüştüreceğini açıkladı.

Binance, Kripto Piyasasını Ayakta Tutmaya Çalışıyor

Binance CEO‘su Changpeng Zhao (CZ), Binance’in geçmiş devirlerde oluşturulan bir milyar BUSD‘luk kurtarma fonunu, Bitcoin, Ethereum ve BNB‘ye dönüştüreceğini duyurdu.

Twitter üzerinden İzah yapan CZ, stablecoin’ler ve bankalarda yaşanan değişikliklere ve hareketliliğe dikkat çekti. CZ, bu karmaşık piyasa şartlarına yönelik olarak, bir milyar dolar kıymetindeki BUSD fonunu, Mahallî kripto Nakit ünitelerine dönüştüreceklerini aktardı.

Bir milyar dolarlık fonun cüzdan adresini paylaşan CZ, şeffaflık prensibi içerisinde devinim edeceklerinin bildirisini verdi. Ayrıyeten CZ, transfer sürecini de paylaşarak, bir milyar dolarlık sürecin 15 saniye sürmesine dikkat çekti. Binance CEO’su bu paylaşımıyla, bankalara gönderme yapmayı da ihmal etmedi.

CZ‘nin bu atağı, kripto Nakit piyasasını yeşillendirdi ve ümit aşıladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir