Nijerya’nın Kripto Kabulünde Yeni Bir Dönem

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Nijerya’nın seçilmiş cumhurbaşkanı Blockchain‘i bankacılık kesiminde kullanmayı amaçlıyor.

Nijerya’daki kripto kabulü ilerlerken yeni cumhurbaşkanı bu duruma Hız katacak üzere duruyor. Bola Tinubu, Nijerya’daki dijital varlıkla ilgili taşınır Bedel Değişim Kurulu (SEC) kurallarını ve düzenlemelerini değiştirmeyi hedefliyor.

Nijerya’nın Kripto ve Blockchain Benimsemesinde Yeni Adım

Kripto paraların ve Blokchain teknolojisinin her geçen gün benimsenmesi hükümetleri de bu bahis için adım atmaya itti. Bununla Bir arada Nijerya’da benimsenme ile atılacak adımlarda yeni periyoda girilebileceği sinyalleri verildi.

Nijerya‘nın seçilmiş cumhurbaşkanı Bola Tinubu kısa mühlet Evvel , uygulanırsa ülkenin bankacılık ve finans sanayisinde kripto Nakit ünitelerinin ve Blockchain teknolojisinin benimsenmesine müsaade verecek bir manifesto yayınladı.

Manifestoda şunlar yazılıydı:

“Bankacılık ve finans, kimlik idaresi, gelir toplama ve kripto varlıklarının kullanımında Blockchain teknolojisinin Müsait formda uygulanmasını teşvik etmek için politikayı yine şekillendireceğiz.”

Daha tesirli ve Amel dostu bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için dijital varlıklarla ilgili SEC düzenlemelerini pahalandırmak üzere bir müşavere komitesi oluşturulmasını önerdi.

Manifesto, dijital varlıklarla ilgili var Nijerya taşınır Değerler Borsası Kurulu (SEC) maddelerini daha Amel dostu hale getirmek için bu maddelerin yine gözden geçirilmesini tavsiye ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir