Bill Ackman, Kripto’ya Bakış Açısını Değiştirdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Yatırım fonu Pershing Square Capital’in kurucusu Bill Ackman, kripto paralara olan Olumsuz nazar açısını değiştirdiğini söyledi.

TradFi’nin tanınmış yatırımcılarından Ackman Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, proje seçimi sorgulanabilir olsa da, bir yaprak çevirdiğini ve artık kriptoyu desteklediğini açıkladı.

Bill Ackman: Kripto Yararlı İşleri Kolaylaştırabilir

Birkaç blockchain temaslı şirkete yatırım yapan Bill Ackman, başlangıçta kripto’ya kuşkucu bir yaklaşım sergilediğini Lakin projeleri inceledikten sonra fikrinin değiştiğini belirtti.

Telefon, internet ve kripto dalının ortak noktası olduğunu söyleyen Ackman, dolandırıcılıklara kapı açması nedeniyle kriptonun ziyanlı olduğunu düşünmeye devam ediyor. Lakin, kripto paraların, şimdiye kadar geliştirilmeyen faydalı Amel ve teknolojilerin oluşumunu sağlayabileceğine inanıyor.

Bazı projeleri inceledikten sonra fikrini değiştiren Bill Ackman, projeyi şu formda örneklendirdi:

“Bir token’ın Vakit içinde nasıl içsel değer oluşturabileceği konusundaki Örnek görüşümü açıklamaya bu proje Yardımcı olabilir: Helium tarafından kullanılan global bir Wi-Fi ağı. Hem global halde Wi-Fi aygıtlarının takibini yapıyor hem de öbür Wi-Fi ağlarına bağlı kullanım alanlarından yararlanıyor.”

Ackman, Helium yatırımı olmadığını fakat arabalardan data toplama projesi olan DIMO’da Ufak bir yatırımı olduğunu da kelamlarına ekledi. Ayrıyeten, birkaç Öbür projede ve 7 adet kripto VC fonunda da yatırımları olduğunu lakin bunların toplamının portföyünde yüzde 2’lik oranı aşmadığını da söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir