parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Beeple Lakaplı “Mike Winkelmann” Kimdir?

Beeple Lakaplı “Mike Winkelmann” Kimdir?

admin admin -
34 0

Beeple unvanıyla bilinen NFT sanatkarı Mike Winkelmann, Amerikalı bir grafik tasarımcısıdır. NFT yapıtlarıyla Şöhret kazanmış olan Winkelmann, bu kadar tanınmadan Evvel çalışmalarını Justin Bieber, Nicki Minaj ve Childish Gambino üzere Ünlü bireylerin konserlerinde sergilemiştir.

Beeple Kimdir?

Beeple, ismini duyurmuş NFT sanatkarlarından biridir. Gerçek ismi Mike Winkelmann olan Beeple, NFT’lerin benimsenmesinde Kıymetli bir kişidir. Şöhreti, klâsik sanat galerilerinde uzun bir meslekten yahut NFT’lere yönelik uzmanlığından gelmez. NFT’lere girişi, gittikçe daha Çok kişinin sanatını sergilemek için yeni bir yol denemesini tavsiye etmesiyle ani karar verilen bir deney olarak tanımlanabilir. Günümüzde Beeple, 2 milyonun üzerinde Instagram takipçisine sahiptir ve yaşayan en değerli üç sanatçı ortasında gösterilmektedir.

Beeple’ın NFT’leri şimdiki dünya olaylarını hicvetmek, Çağdaş Siyaset ve kültürü yorumlamak için birçok Vakit siyasetçilere, tanınan kültür simgelerine ve benzerlerine referanslar içerir. enteresan bir biçimde, hareketli sanat NFT’leri ile politik ve toplumsal problemleri Anlatım etmenin görsel bir yolunu sunarken birebir vakitte klasik sanat bölümünün de ilgisini çekmenin bir yolunu bulmuştur.

Beeple Nasıl meşhur Oldu?

Winkelmann, NFT satışına 2020 yılında başlamıştır. Birinci çalışmaları, dijital sanat satışlarının on binlerce dolara ulaşmasıyla sanat ve teknoloji dünyasını hayli şaşırtmıştır. Beeple’ın sattığı birinci NFT modüllerinden biri “Crossroad” adındadır. Bu eser, Kasım 2020 ABD başkanlık seçimlerinin sonucuna nazaran değişecek halde tasarlanmıştır. Blokzincire kayıtlı bu sanat yapıtı 66 bin 666,66 USD’ye satılmış ve daha sonra ise 6,7 milyon USD’ye tekrar el değiştirmiştir.

Winkelmann için Kıymetli bir dönüm noktası ise Christie’s ismindeki tanınmış bir müzayede konutunun Beeple’ın NFT sanat yapıtını Aleni artırmaya çıkaracağını açıklamasıyla, büsbütün dijital bir NFT sanat yapıtını satan birinci Aka müzayede konutu olmasıdır. Buna ek olarak, Christie’s birinci Kez bu satışta bir ödeme prosedürü olarak ETH kabul etmiştir.

Bu sanat yapıtının ismi “Everydays–The First 5000 Days”tir ve 69 milyon USD’nin üzerinde bir meblağa satılmıştır. Çalışma renkli piksellerin bir ortaya gelmesi üzere gözükür, Lakin aslında Beeple’ın 13 Yıl boyunca her gün yarattığı 5 bin resmi içerir.

Winkelmann’ın öne çıkması, zamanlamasından kaynaklanıyor olabilir. Tam da NFT’lerin ivme kazandığı bir vakitte bu alana girmiştir. Bir diğer sistemik neden ise dünyadaki COVID-19 salgını üzere Aka sosyoekonomik değişimler olabilir. Sonuç olarak, bu devirde beşerler dijital aygıtlarında daha Fazla Vakit harcamaya, konuttan çalışmaya ve yeni dijital uygulamalara daha kolay İlgi duymaya başlamıştır.

Beeple’ın Everydays NFT satışı, NFT’lerin yükseliş döngüsü sırasında gerçekleşmiştir. Bununla birlikte, tanınan bütün döngüler üzere NFT çılgınlığı dalgası da daha sonrasında hafiflemiştir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir