Anchorage Digital, Çalışanlarını İşten Çıkarıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit platformu olan Anchorage Digital çalışanlarının beşte biriyle yollarını ayırıyor.

Kripto Nakit kesimi için uygun geçmeyen 2022 yılının akabinde birçok şirket işten çıkarma gerçekleştirdi. Bu isimlere yeni katılanlardan biri de Anchorage Digital oldu.

Anchorage Digital Çalışanlarının Yüzde Yirmisini İşten Çıkarıyor

Anhorage Digital, kripto dalında çalışanlarını işten çıkaran firmalar ortasına girdi. Firma, ABD düzenleyici belirsizliğinin kararında rol oynadığını söyledi.

Bloomberg’in bir raporuna nazaran Anchorage Digital, dijital varlıklarda devam eden gerileme nedeniyle işçisinin yaklaşık yüzde 20’sini yani 75 kişiyi işten çıkarıyor.

Ülkedeki birinci federal olarak yetkilendirilmiş kripto bankası Anchorage Digital Bank’ın kurumsal kripto platformu ve anne şirketi, Bloomberg’e ABD’deki düzenleyici belirsizliğin işçi çıkarma kararında rol oynadığını söyledi.

Anchorage, Bloomberg’e yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Daha uygun kripto altyapısına duyulan muhtaçlık her zamankinden daha net bir biçimde artıyor. Bizim için bu, kurumların dijital varlık ekosistemine katılması için öteki inançlı ve düzenlenmiş yolların yanı sıra, tartışmasız nitelikli bir vasi olarak statümüze kararlı bir formda odaklanmak manasına geliyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir