ABD Hazinesi, DeFi’ın Yasa Dışı Finansmanına Dair Görüş Hazırlıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

ABD Hazinesi, merkeziyetsiz finans (DeFi) dalının Yasa dışı finansmanda nasıl kullanıldığına dair görüş hazırlıyor.

Bir yetkili hususa dair DeFi‘in fidye yazılımları, terör finansmanı üzere mevzularda nasıl kullanıldığına dair hazinenin bir çalışma içinde olduğunu aktardı.

ABD Hazinesi, Yasa Dışı Finansmanda DeFi’in Nasıl Kullanıldığını İnceliyor

Üst seviye bir yetkili, bakanlığın şimal Kore fidye yazılımı akınları üzere olaylarda merkeziyetsiz finansın rolünü gözden geçirdiğini ve bir risk değerlendirmesi yayınlanacağını söyledi.

Terörün Finansmanı ve Mali Hatalardan Mesul Müsteşar Yardımcısı Elizabeth Rosenberg’e nazaran ABD Hazine Bakanlığı, merkeziyetsiz finansın (DeFi) cürüm emelli kullanımını tahlil eden bir risk değerlendirmesi yayınlamaya Fazla yakın.

Rosenberg Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenen bir bankacılık etkinliğinde bahse dair açıklamalarda bulundu:

 “Yasadışı aktörler Daimi olarak hata faaliyetlerini ve gelirlerinin aklanmasını gizlemenin tesirli yollarını arıyorlar. Bu, DeFi hizmetleri yahut sanal varlık ekosisteminin diğer ögeleri için bir tehdit. Takım yakında yayınlanacak bir kıymetlendirme üzerinde çalışıyor.”

Rosenberg, sanal varlıklardaki dikkat alımlı büyüme nedeniyle, sanayinin çoklukla “düzenlemeleri ve mali cürümlere ahengi sonradan akla gelen bir şey olarak ele aldığını” söyledi. ABD Hazinesi evvelden de bölüm genelinde birtakım yaptırımlar uygulamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir