Bank of England, CBDC için 30 Kişilik Ekip Kuruyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 09, 2023 Yorum Yok

Bank of England bir açıklamasında CBDC için 30 Benlik bir grup kurmayı düşündüğünü açıkladı.

Merkez Bankası Dijital Nakit Ünitesi (CBDC) geliştirmek isteyen hükümetler bahis hakkında işe alımlar yapmaya devam ediyor. Bunu nihayet yapan ülke ise İngiltere oldu.

İngiltere CBDC Çalışmalarına Hız Verdi

Bank of England, dijital Nakit ünitesi (CBDC) geliştirmek için 30 Benlik bir takımı hedefliyor. Sunday Times’ın raporuna nazaran, banka bu takımı oluşturarak İngiltere Merkez Bankası’nın dijital poundunu geliştirmeyi amaçlıyor. Şu anda, “Digital Pound Emniyet Mimarı ve Digital Pound Tahlil Mimarı” üzere konumlar Aleni durumda.

İngiliz hükümeti, Şubat ayında İngiliz Sterlini’nin dijital versiyonu üzerinde çalışacaklarını duyurmuştu. Bununla birlikte halkı da planlarına iç etmişti. Lakin, Bank of England dijital bir poundun dağıtılmış defter teknolojisi kullanıp kullanmayacağına karar vermedi.

Bankanın meslek sayfası, Digital Pound Emniyet Mimarı ve Digital Pound Tahlil Mimarı konumlarını listeledi. Her iki durum da 80.000 İngiliz Sterlini (yaklaşık olarak 99.000 dolar) maaş ödemesi yapıyor. Ocak ayında Hazine, Merkez Bankası Dijital Nakit Ünitesi Lideri için ilan vermişti.

Bank of England‘ın bu atağı, dijital Nakit ünitelerinin ehemmiyeti ve kullanımının artmasıyla ilgili bir adım olarak kıymetlendirilebilir. İngiltere’nin bu alandaki teşebbüsü, öteki ülkelerin de misal adımlar atmasına neden olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir