Bakkt, Apex Crypto’yu 200 Milyon Dolara Satın Alıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Dijital varlık platformu Bakkt Holdings (BKKT), kripto ticaret altyapı hizmet sağlayıcısı Apex Crypto‘yu satın alacağını duyurdu.

Küresel çaplı kripto şirketlerinde, değer artışları ve piyasa kazanımları genişledi. Bilhassa kripto altyapı sağlayıcıları ve kripto bilgi sağlayıcıları üzerinde ağır İlgi görülmeye başlandı. Kurumsal şirketler, bu hizmetleri bünyelerine katmaya devam ediyor. Global kripto Nakit borsası Binance‘nin, yatırımlar için 1 milyar dolar ayırdığını duyurması gündem olmuştu. Bu gelişmelere bir yenisi, Bakkt tarafından eklendi. Dijital varlık platformu, Apex Crypto‘yu satın alacağını duyurdu.

Apex Crypto, Bakkt Bünyesinde Hizmet Verecek

Dijital varlıklara ağırlaşan ve hizmetlerini bu alanda yönlendiren Bakkt, Apex Fintech Solutions ile Apex Crypto‘nun satışı için muahede sağladı.

Çoğunluk payını finans borsası Intercontinental Exchange‘e ilişkin olan Bakkt, genişleme çalışmalarını sürdürüyor. Dijital varlık platformu, muahede yeterince para olarak 55 milyon dolar fiyat ödeyecek. Ayrıyeten muahedenin birtakım finansal gayelere ulaşması üzerine, 145 milyon dolar kıymetinde Bakkt payı ve bono ödemesi yapacak.

Önümüzdeki yılın birinci çeyreğinde mutabakatın tamamlanması amaçlanıyor. Bu mutabakat Bakkt tarafına, gelir artışı ve maliyet tasarrufu sağlayacak.

Konuyla ilgili görüş paylaşan Bakkt CEO’su Gavin Michael, şunları söyledi;

Bu tamamlayıcı işin eklenmesiyle, müşterilerine kusursuz kripto tecrübeleri sunmak isteyen finans kurumları, fintech’ler, tüccarlar yahut sadakat programları için tercih edilen bir kripto sağlayıcı olmaya Amade olduğumuza inanıyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir