NFT Coin Nedir? Nereden Nasıl Alınır?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

NFT Coin, değiştirilemez ve eşsiz token’lar olma özelliği ile blokchain’de depolanan bir bilgi ünitesi olarak tanımlanmaktadır.

NFT Coin Nedir?

NFT Coin öbür ismiyle Non-Fungible Token, içerisinde fotoğraf, ses evrakı, görüntü yahut fizikî bir varlığın dijital karşılığının delilini bulunduran eşsiz dijital varlık olarak tanımlanmaktadır. 2017 yılında Ethereum’da temelleri atılan NFT’ler 2021’de kripto Nakit dünyasının en tanınan bahislerinden biri haline gelmiştir. nihayet devirlerde NFT’ler yaygın olarak dijital sanat yapıtları için kullanılırken, interaktif oyun öğeleri ve spor koleksiyon kartları üzere farklı kullanım alanı da bulunmaktadır.

NFT’ler, öbür coin’lerden farklı çalışmaktadır. En bariz farklarından biri değiştirilemez olmasıdır. NFT Coin, bölünemeyen ve aynısından bir daha üretilmesi Muhtemel olmayan token manasına gelmektedir. öbür coinler bedelleri bazında değiştirilebilirken, NFT coin, sanat yapıtı üzere eşsiz bir dijital ögeyi temsil ettiği için değiştirilmesi Mümkün değildir.

NFT’ler eşsiz dijital varlıklardır. misal olarak, bir Bitcoin modüllere bölünerek alınıp satılabilir ve kendi ünitesinde takas süreci gerçekleştirilebilir. Lakin eşsiz ve Özel bir dijital varlık olan NFT’nin bir gibisi yoktur ve Öbür bir coin ile takas edilemez. Bedeli sırf üreticisi yahut yatırımcısı tarafından belirlenebilir.

Son vakitlerde birçok insan tarafından kullanılan NFT coin’ler, blokzinciri’nde dijital paralar ortasında yer almaktadır. NFT tercihe nazaran pek Fazla çalışma çeşidinde benzeri dijital belgeleri temsil edebileceği için birçok şahıs severek kullanmaktadır. NFT tipleri Fazla çeşitlidir, lakin bir dijital sanat modülü yahut bir müzik belgesi biçimini alabilirler. Dijital olarak depolanabilen ve değer taşıyan eşsiz rastgele bir şey NFT olabilmektedir.

NFT Coin Nereden, Nasıl Alınır?

NFT coin’ler birden fazla Vakit farklı eser ya da Özgün sanat yapıtları alımında kullanılmaktadır. NFT’lerin sergilendiği ve satın alındığı birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlarda beğenilen NFT’lere üreticisinin belirlediği biçimde, Aleni artırma yahut direkt satın alma seçenekleri ile sahip olunabilmektedir.

NFT’ler, Ethereum blok zincirinin bir modülüdür, bu nedenle içlerinde saklanan ekstra bilgiler içeren farklı token’lerdir. Bu ekstra bilgi, JPG’ler MP3’ler, görüntüler, GIF’ler ve daha fazlası biçiminde sanat, müzik, görüntü (vb.) biçimlerini almalarına müsaade veren Kıymetli kısımdır. değer taşıdıkları için, tıpkı öbür sanat tipleri üzere alınıp satılabilirler. Tıpkı fizikî sanatta olduğu üzere, değer Aka ölçüde piyasa ve talep tarafından belirlenir.

Kullanıcıların NFT yapıtlarını alım satım yapabileceği birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlar üzerinden yatırım yapabilir, NFT satışı yaparak kar elde edebilir, alınan bir NFT yapıtı daha yüksek bir fiyata tekrar satılabilmektedir. NFT coin satın almak için Örnek platformlara Örnek olarak OpenSea, Rarible, SuperRare, Foundation vb. verilebilir. Kullanılan platformlarda farklılıklar bulunsa da genel olarak hizmetleri birebir olmaktadır.

Türkiye’de ve dünyada kullanılan platformlar aracılığı ile süratli transfer süreçleri gerçekleştirilebilmektedir. Öncelikle, satın alınmak istenen NFT Coin’e nazaran platform belirlenir ve platforma nazaran cüzdan seçimi yapılmalıdır. Cüzdan aracılığı ile bağlan seçeneği kullanılarak süreç başlatılır. Akabinde cüzdan bilgileri ekranda belirdikten sonra bilgilendirme ve ikazlar okunur. Hesap ile platform yanlışsız bir biçimde eşleştirilmelidir. Bu sayede kısa bir mühlet içinde NFT coin ile alım satım süreçleri gerçekleştirilmiş olur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir