parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Aztec Network, Aztec Connect’i Kapatma Kararı Aldı

Aztec Network, Aztec Connect’i Kapatma Kararı Aldı

admin admin -
26 0

Gizlilik odaklı blockchain platformu Aztec, Ethereum için şifreleme katmanı olarak hizmet veren Aztec Connect’i kapatmaya hazırlanıyor.

Aztec Network, 17 Mart’ta zkmoney ve zkpayfinance üzere ön uçlardan Aztec Connect para yatırma süreçlerini devir dışı bırakmayı planlayarak, Aztec Connect’in kapatılacağını resmen duyurdu. Aztec tarafından yayınlanan bir blog yazısına nazaran, kullanıcılar hiçbir fiyat ödemeden Aztec Connect’ten fonlarını çekebilecekler. Yapılan paylaşımda: “Para çekme süreçleri her Vakit Mümkün olsa da, 21 Mart 2024’ten sonra Değerli ölçüde daha külfetli hale gelecektir” tabirleri kullanıldı. Platform, kullanıcılarına Muhtemel olan en kısa müddette paralarını çekmelerini tavsiye etti. Paylaşılan gönderide, Temmuz 2022’de piyasaya sürüldüğünden bu yana Aztec Connect’in 100.000’den Çok kullanıcıya ulaştığı da aktarıldı. 

Tüm Rollup Fonksiyonelliği Durdurulacak

Aztec, Mart 2024’ten itibaren artık bir sıralayıcı çalıştırmayacak. Yani var sistem artık Aztec Connect işlemlerini işleyen rollup blokları yayınlamayacak. Duyuruda, kontrat izinlerinden vazgeçileceği ve bütün rollup fonksiyonelliğinin durdurulacağı bildirildi.

Aztec, Aztec Connect protokolünün tamamını Aleni kaynaklı hale getirdiğinden, firma Aztec topluluğunu sistemin yeni bir sürümünü çatallamaya, dağıtmaya ve işletmeye teşvik ediyor. Proje tarafından yapılan açıklamada: “Bağımsız olarak işletilen bir Aztec Connect görmek isteriz ve bunu finanse etmeye hazırız” sözleri kullanıldı.

Proje, Aztec Connect ile yapılan araştırmanın yeni nesil bir blok zincirinin geliştirilmesi için kullanılabilir ve kritik olacağını, şifreli rollup’ların büsbütün programlanabilir bir versiyonu için Temel sağlayacağını vurguladı ve ekledi: “Aztec Connect’in son gayemizi gerçekleştirme yolunda Değerli bir adım olduğu yadsınamaz. Artık büsbütün bu amaca odaklanmamızın vakti geldi: merkeziyetsiz genel kullanımlı şifreli bir blockchain.”

Proje, Aztec Connect’i kapattıktan sonra, Noir olarak bilinen üniversal sıfır bilgi lisanının ve yeni nesil şifreli blockchain’in geliştirilmesine odaklanmayı planlıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir