parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer, CFTC Danışma Kuruluna Katıldı

Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer, CFTC Danışma Kuruluna Katıldı

admin admin -
22 0

CFTC‘nin Teknoloji İstişare Komitesi’ne, Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer, Circle reis yardımcısı Corey Then ve FireBlocks kurucu ortağı Michael Shaulov katıldı.

Günden güne benimsenme ortanlarında artış gözlemlenen kripto bölümü, düzenleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Bilhassa ABD’li düzenleyiciler, birçok kripto kuruluşunun üzerindeki baskılarıyla gündemde yer edindi.

Bu düzenleyicilerden birisi olan CFTC, bölümü daha düzgün anlayabilmek maksadıyla Teknoloji Müracaat Komitesi‘ni ortaya çıkardı. Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer ve öteki birkaç kripto projesinin üst seviye yöneticileri bu konseye katıldı.

CFTC Şurasına Kripto Dünyasından İştirak Var

Teknoloji Müracaat Komitesi, CFTC’ye finansal hizmetler ve piyasalardaki teknolojik yeniliklerin tesirlerini ve sonuçlarını inceleme konusunda Yardımcı olmayı amaçlıyor.

Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımıyla, CFTC’nin Teknoloji Müracaat Komitesi‘ne katıldığını doğrulamış oldu. Sirer, bu iştiraki sonucunda, kesimi daha güzel yerlere getirmeye ve düzenleyicileri kripto bölümündeki nihayet gelişmelerden haberdar etmeye çalışacağını lisana getirdi. Ayrıyeten Sirer, blockchain‘lerin yararlarını finansal sistemlere getirmek için elinden geleni yapacağını da belirtti.

Bu konsey tıpkı vakitte CFTC’de de duyuruldu. CFTC, bahisle ilgili şunları söyledi;

“Teknik Müşavere Şurası, CFTC’nin türev ve emtia piyasalarının bütünlüğünü sağlama ve öbür halk faydası gayelerine ulaşma misyonunu desteklemek için teknolojiyle ilgili mevzuları değerlendirmesini sağlayabilir.”

CFTC’nin Teknoloji Müşavere Komitesi‘nde, Circle ve Avalabs’ın da yer alması kripto sanayisinde dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir