Arbitrum (ARB) için Büyük Gün Geldi! ARB Fiyatı Nasıl Olabilir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 23, 2023 Yorum Yok

Airdrop’ların atağa kalkmasıyla Bir arada Aka Şöhret kazanan ARB için beklenen gün geldi, ARB bugün birçok kripto borsasında listelenecek.

Aptos (APT) ile başlayan, Optimism (OP) ile devam eden ve Blur’un (BLUR) damgasını vurduğu airdrop şenliği, ARB eşliğinde tekrar gündemde. Kripto yatırımcılarının Aka heves ve merakla beklediği ARB airdrop’u ve birçok kripto borsasında listelenme günü geldi çattı. ARB ekosistemindeki kullanıcılara, eksositemdeki aktivitelerine doğru oranla airdrop sunulmuştu. Kullanıcıların elde ettiği airdrop’lar, ilgili kripto borsalarının ARB ticaret paritelerini açmasıyla Birlikte alış-satışa sunulabilecek.

Airdrop’ların yeni yıldızı böylesine bir hava yaratmışken, Olumsuz soruları da gerisinden getirebilir. ARB’ye gösterilen İlgi bu kadar ağırken, gün içersinde hangi durumlar yaşanabilir bunları değerlendireceğiz.

ARB, Dev Kripto Borsalarında Listelenecek

Bir kripto projesinin ne kadar Aka bir kıymete sahip olduğuna dair, “listelenmiş ve listelenecek olduğu borsalar” ipuçları sunabilir. Birçok Aka kripto borsasının, bir projeyi listelemesinde önemli kriterler rol oynuyor. Bu kriterlere “o projenin sunmuş olduğu ekosistem, projenin sürdürülebilirliği, kripto yatırımcısının o projeye göstermiş olduğu ilgi” Örnek verilebilir.

ARB ekosistemini ele aldığımızda ise, birçok tanınan kripto borsasının bu projeyi listemelerindedeğerli gerekçelergöze çarpıyor.

Son zamanlardaki Airdrop yararlarının yarattığı havayı ardına Meydan ARB, sunduğu ekosistemiyle kripto yatırımcılarını “büyülemiş” gözüküyor. Çalışma takımının sunduğu ve sunacağı hizmetler, ekosistemin iç olduğu projeler, ardına aldığı toplumsal medya takviyesi üzere ögeler, ARB’yi kripto bölümünün yeni gözdesi yapmış görünüyor.

Bu etkenleri gören tanınan kripto borsaları ise “ARB ile bağlarını giderek güçlendirip” arkası arkasına listeleme haberlerini yayınladılar. Gerek hacim gerekse popülerlik bakımından üst sıralarda olan pek Fazla kripto borsasından “ARB’nin listelenme bilgisine” yönelik paylaşımlar dikkat çekti. Kripto yatırımcılarının temel kriter aldığı ögelerden olan bu borsalar, ARB-Yatırımcı itimadını süratle artırdığı görülüyor.

Popüler kripto borsalarından ARB transferine ve ticaretine yönelik gelen bilgiler;

ARB, Hangi Fiyatlarda Listelenebilir?

Büyük ilgiyle beklenen ARB için yatırımcıların sorduğu en kritik soru “hangi fiyatta listeleneceği“, bu soruya yanıt verebilmek için öbür kripto projelerine incelemek Aka Ehemmiyet taşıyor.

Diğer kripto projelerinde bakabileceğimiz birinci bilgi ise, Yekün kilitli kıymettir (TVL). TVL , merkeziyetsiz (DeFi) protokollerde yatırılan kullanıcı fonlarının miktarıdır. Bu fonlar, staking, likidite havuzları yahut borç Eda üzere Türlü fonksiyonlar için projeye tahsis edilebilir. TVL verisinden yola çıkılarak, evvelce listenen projeler ile ARB’nin hangi fiyattan listeleneceği karşılaştırmasını yapabiliriz.

İlk ARB deveranının yüzde 12.75 (1.275 milyar token) olduğu görülüyor. nihayet vakitlerin tanınan kripto paraları olan OP ve MATIC istaitisklerinden yola çıkılarak, ARB için listelenme fiyat varsayımında bulunulabilir. Bu iki projenin ilgili bilgileri göz önüne alınıp ARB’ye uyarlandığına 0.90-1.70 dolar fiyatlarında listelenmeye sunulabileceği mümkün halde.

ARB’ye Olan İlgi, Sistemsel Meseleleri Tetikleyebilir!

Piyasanın yeni yıldızının böylesine ilgiyle karşılanması, doğabilecek problemleri da beraberinde getiriyor. Claim edilerek borsalara transfer edilecek olan ARB, ilgili borsalarda sistem sorunları yaratabileceği ihtimaller dahilinde. Birçok ARB sahibinin Platform-Borsa arasında kurmaya çalışacağı sistemsel bağ, birçok hizmette yavaşlama hatta duraklamaya yol açabilir.

ARB platformunda Gerekli etkinlikleri gösterip ARB’ye sahip olabilen kullanıcılar, bugün itibariyle kripto borsalarında “büyük bir söz sahibi” olacak. Yalnızca ARB üzerinde değil, diğer kripto ticaretinin de bu tarafa kaymasıyla Birlikte borsa bazlı birçok yanılgılar meydana gelebilir.

Sosyal Medyanın ARB’ye Duyduğu Aka Güven

ARB’nin yaratmış olduğu furya, toplumsal medyaya da tamamiyle yansımış durumda. Gün içersinde Twitter üzerinde yapılan “Arbitrumhastagh sayısı 400.000’e ulaşmıştı. Bilhassa de Twitter üzerinde Aka bir etkinliğe sahip olan kripto kitlesi, ARB’yisosyal medya gündeminde adeta lider ilan etmişti.” Toplumsal medyada bu derece yankı uyandıran proje, bölüm dışında olan birçok kişinin de ilgisini çekmiş görünüyor.

Arkasına toplumsal medya takviyesini de alarak “emin adımlar ile ilerleyen ARB“, bir mühlet boyunca adından çokça söz ettirebilir. Proje üzerinde oluşturulan bedelin başlıcalarından olan “topluluk kitlesi” ARB için çoktan aktif hale gelmiş biçimde karşımıza çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir