Adalet Bakanlığı, TeraUSD Çöküşünü Araştırıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

ABD eşitlik Bakanlığı, TeraUSD stablecoin çöküşünü soruşturuyor.

2022’nin gündemi en meşgul eden olaylarından olan TeraUSD stablecoin’inin çöküşü ABD eşitlik Bakanlığı tarafından araştırılıyor. Araştırma kapsamında FBI ve New York yetkilileri ortak çalışma yürütüyor.

ABD eşitlik Bakanlığı Do Kwon’un TeraUSD Çöküşünü Araştırıyor

2022’de kripto Nakit dalında sular hiç durulmadı. Fiyatların düşüşünün en Aka sebeplerinden biri olan TeraUSD‘nin çöküşü ABD eşitlik Bakanlığı tarafından araştırılıyor.

Konuya yakın kaynaklara nazaran eşitlik Bakanlığı, TerraUSD stablecoin’in geçen yılki çöküşünü soruşturuyor. Stablecoin’in yaratıcısı Güney Koreli teşebbüsçü Do Kwon üzerindeki baskıya ABD’nin cezai kovuşturma riski de eklendi.

Federal Soruşturma Ofisi ve New York Güney Bölgesi, Bay Kwon’un şirketi Terraform Labs Pte.’nin eski takım üyelerini sorguladı.

Menkul Değerler ve Borsa Komitesi, geçen ay Manhattan federal mahkemesinde Do Kwon ve Singapur merkezli Terraform Labs aleyhine bir hukuk dolandırıcılığı davası açtı. Dava Do Kwon’u ve firmayı, yatırımcıları TerraUSD’nin riskleri konusunda yanıltmakla suçlandı. Kripto para, Mayıs 2022’de peg’ini kaybetti. Bu da yaklaşık 40 milyar dolarlık piyasa bedelini yok olmasına neden oldu. Bu kimi yatırımcıların hayat birikimlerine mal olan zincirleme bir çöküşe yol açtı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir