AB’nin Kripto Vergi Planları NFT’leri de İçeriyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 12, 2023 Yorum Yok

Kripto paraların yaygınlaşmasının artmasıyla Bir arada hükümetlerin vergi planları da şekillenmeye başladı.

Hükümet ve blokların kripto vergilendirme planları gün geçtikçe şekilleniyor. Avrupa Birliği‘nin kripto paralar ve teknolojinin getirdiği birçok yeniliği vergilendirme planlarına dair evraklar paylaşıldı.

AB’nin Kripto Nakit ve Teknolojinin Getirdiği Yenilikleri Vergilendirmeye Dair Dokümanları Paylaşıldı

Önümüzdeki hafta üzerinde muahedeye varılması planlanan taslak yasalar, kripto şirketlerinin blok dışında yerleşik olsalar yahut NFT’ler sunsalar bile vergi makamlarına kaydolmalarını gerektirecek.

Yayımlanan taslak maddelere nazaran Avrupa Birliği, kripto şirketlerini vergi makamlarına müşterilerinin varlıklarının detaylarını vermeye zorlamayı planlıyor.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) bir modeline dayanan data paylaşım yasası, maliye bakanları tarafından önümüzdeki hafta onaylanması bekleniyor. Bununla birlikte, vergi makamlarının 27 ulustan oluşan blok içinde data paylaşmasına müsaade verecek.

Komisyon yetkilileri, tasarının Çarşamba günkü bir toplantıda oybirliğiyle kabul edildiğini söyledi. 5 Mayıs tarihli Yasa tasarısı, Avrupa Kurulu tarafından Aralık 2022’de AB sakinlerinin kriptoyu vergi memurundan saklamak için yurtdışında saklamasını durdurma teklifinin bir modülü olarak yapılan teklifler ile yakından eşleşiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir