parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. ABD’li Yetkililer Voyager Davasına İtiraz Etti

ABD’li Yetkililer Voyager Davasına İtiraz Etti

admin admin -
23 0

ABD eşitlik Bakanlığı (DoJ), Voyager ile Binance US ortasındaki satışa iç olanlara verilen yasal muhafazalara itiraz etti.

DoJ, iflas eden kredi kuruluşu Voyager Digital’in dijital varlıklarını kripto borsası Binance US‘ye satma planında yer Meydan ve satışa iç olan herkesi yasal olarak takip etmelerini engelleyecek bir kararı kaldırmak istiyor.

Ayrıca, ABD Mütevelli Heyeti William Harrington ve diğer hükümet avukatları, New York İflas Mahkemesi‘ne sundukları bir dilekçede şu argümanlarda bulundular; “Mahkeme, affı onaylarken yasal yetkisini uygunsuz bir formda aşmıştır.”

ABD’li Yetkililer, Voyager ve Binance Us Muahedesine İtiraz Ediyor

ABD’li yetkililer, Binance US satışında Voyager Digital yöneticileri için verilen muhafazalara itiraz ediyor.

İflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager Digital, FTX sürecinden itibaren el değiştirme konusunda sorunlu günler geçirdi. Birinci başta FTX’e satılması gündeme gelen şirket, FTX’in iflasıyla Birlikte Binance’e kaydı. Fakat ABD’li yetkililer, Binance Us aracılığıyla gerçekleşecek satış süreci konusunda külfetler çıkarıyor.

SEC’in ağır uğraşlarına Karşın satış süreci geçmiş, böylece Voyager Digital Binance US‘ye aktarılmıştı. Şimdilerde ABD Adalet Bakanlığı ve birkaç avukat, Voyager Digital yöneticileri için verilen müdafaa kararlarına itiraz ediyor.

Son olarak ABD eşitlik Bakanlığı, bu satış davalarındaki verilen yasal müdafaaların geçersiz kılınmasını talep ediyor. Ayrıyeten yetkililer, iflas mahkemesinin “yetkisini uygunsuz bir formda aştığını” tez etti.

ABD’li yetkililer, bu süreçler içerisinde yer Meydan şirketleri ve şirket çalışanlarını yasal bir biçimde takip edebilmelerini sağlayan kararların kaldırılması için mesai harcıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir