Zodia 36 Milyon Dolar Fon Topladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 27, 2023 Yorum Yok

Standard Chartered’ın kripto platformu Zodia, SBI Holding’in liderlik ettiği A serisi finansman tipinde 36 milyon dolar fon topladı.

Japon finans şirketi SBI Holding, gerçekleştirdiği yatırım sonrası Zodia’nın ikinci en Aka hissedarı oldu. Finansman çeşidinden Evvel Londra merkezli Zodia yalnızca Standard Chartered ve Northern Trust tarafından destekleniyordu ve Standard Chartered firmanın yüzde 90 payına sahipti.

Zodia Orta Doğu’ya Genişlemeyi Planlıyor

Zodia CEO’su Julian Sawyer, bir iştirakin makul bir düzeye ulaşmasının akabinde Hariç fon sağlamanın Standard Chartered’ın teşebbüs stratejisinin tipik bir kesimi olduğunu vurguladı. Sawyer, açıklamasının devamında şu tabirlere yer verdi: “Banka takviyeli olmak ve bunun getirdiği bütün yeterli şeyler stratejimizin bir kesimi. Bu Biricik bir banka olması gerektiği manasına gelmiyor.”

Zodia aldığı yeni finansmanla, stake edilmiş ETH de iç olmak üzere desteklenen kripto Nakit ünitelerinin ölçüsünü artırmayı planlıyor. Firma ayrıyeten yeni topladığı fonları, Avrupa ve Asya’daki var pazarların ötesinde coğrafik genişleme için kullanmayı amaçlıyor. Bilhassa Orta Doğu’daki fırsatlar ile ilgilenen şirket, düzenleyici belirsizlik nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nden Irak durmayı düşünüyor.

Sawyer, Amerika Birleşik Devletleri’nde hangi kripto Nakit ünitelerinin taşınır Bedel olarak kabul edilmesi gerektiği konusunda Aka bir düzenleyici eksikliği olduğunu belirtti. CEO: “ABD’nin bu netliği yaratmasını umuyoruz. Lakin şu anda önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde bunun ne olacağını görmenin güç olduğunu söylemek gerçek olur” diye ekledi.

Birleşik Krallık’ın en Aka bankalarından biri olan Standard Chartered, birinci olarak Bitcoin üzere kripto Nakit üniteleri için kurumsal saklama hizmeti planlarını duyurmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir