Zimbabwe’den Altın Destekli Dijital Para

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 24, 2023 Yorum Yok

İddialara nazaran Zimbabwe, ülkenin Nakit ünitesinin dolar karşısında düşmesiyle Birlikte altın takviyeli bir altın deskteli dijital Nakit başlatmayı düşünüyor.

Dijital Nakit konusu Blockchain‘in yaygınlaşmasının akabinde epeyce tanınan hale geldi. Bununla Bir arada birçok hükümet bu mevzu hakkında adımlar atmaya başladı.

Zimbabwe Dolar Karşısında Eriyen Parasına Altın Deskteli Dijital Nakit Teklifiyle Gündemde

İddialara nazaran Zimbabve, dolar karşısında değer kaybeden Lokal Nakit ünitesini istikrara kavuşturmak için yakında altın takviyeli bir dijital Nakit ünitesi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Raporda, dijital token’ların Ufak ölçülerde Zimbabve doları tutanların paralarını dijital token’lara dönüştürerek değer depolamalarına ve kur dalgalanmalarına karşı müdafaa sağlamalarına İmkan tanıyacağı belirtiliyor.

Dolar karşısında oynaklığı sebebiyle Zimbabwe altın deskteli kripto Nakit teklifine şu anda sıcak bakıyor.

Sunday Mail’e nazaran Zimbabwe Merkez Bankası Lideri John Panonetsa Mangudya, var döviz kuru oynaklığının Mart ayında tütün Aleni artırma dönemi başladığında piyasadaki forex arzının artacağı beklentisinden kaynaklandığını söyledi. Aleni artırma döneminin başlamasından bu yana Zimbabve 307 milyon dolar kıymetinde 54,9 milyon kilogram tütün ihraç etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir