Avrupa Merkez Bankası, Dijital Euro Hakkında Açıklama Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 24, 2023 Yorum Yok

Avrupa Merkez Bankası (ECB), dijital euroya geçilmesinin akabinde mevduat kaybı yaşanırsa bankaları tazmin edebileceğini açıkladı.

Avrupa’da geçtiğimiz günlerde kripto Nakit regülasyonları olarak bilinen MiCa’yı kabul etti. Bununla Birlikte ilerleyen periyotta kripto konusunda atılacak adımlar ise merak konusu. Bununla Bir arada ECB Yönetim konseyi üyesinden hususa dair İzah geldi.

ECB Yönetim Şurası Üyesinden İzah Geldi

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim konseyi üyesi Fabio Panetta dijital euro hakkında açıklamalarda bulundu. Panetta, ECB’nin dijital euroya geçişin mevduat çıkışına neden olursa bankacılık sistemine para enjekte edebileceğini belirtti. Avrupa bankacılık komiteleri, merkez bankası takviyeli bir Nakit ünitesinin mevduatları ve işleri ticari borç verenlerden uzaklaştırabileceği konusunda ikazlarda bulunmuştu. Panetta, bu endişeleri ortadan kaldırmak için ECB’nin bankaları “telafi edebileceğini” söyledi.

Avrupa’da dijital euro geliştirme kararı öncesinde, ECB öncelikle vatandaşların bankaları terk etmesi durumunda bankaları telafi etmek için sistemdeki likiditeyi düzenleyebileceklerini söyledi.

Pazartesi günü, Euro’nun dijital versiyonunun sadece tüketiciler tarafından kullanılabileceğini ve şimdi belirlenmemiş olan fakat 3.000 Euro civarında olduğu söylenen azamî tutma sonuna tabi olacağını söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir