Xapo Bank USDC İşlemlerine İzin Verecek

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 23, 2023 Yorum Yok

Xapo Bank, USDC ödemeleri için Circle ile iştirak kurdu. 

Xapo Bank bu sayede, USDC stablecoin’in kullanılmasına ve üyelerin fiyat ödemeden Nakit yatırıp çekmesine İmkan sağlayacak. Bitcoin saklayıcısı ve lisanslı Özel banka Xapo Bank, SWIFT’e alternatif olarak USDCoin (USDC) ödeme seçeneklerini entegre etmek için Circle ile paydaşlık kurdu. 

Xapo Bank yeni özelliğin, üyelerinin var USDC irtibatlarına eklenen outrails aracılığıyla ağır ve değerli SWIFT ödeme sistemini atlatmalarına İmkan tanıdığını açıkladı. 

Yıllık Yüzde 4,1 nema Getirisi Sağlanacak

Üyeler, bu sistemle Birlikte USDC’yi kullanarak fiyat ödemeden Xapo üzerinden USDC çekme ve yatırma süreci gerçekleştirebilecek. Buna ek olarak, bütün USDC mevduatları otomatik olarak dolara dönüştürülerek üyelerin yıllık yüzde 4,1’e varan nema getirisi elde etmesi sağlanacak. 

Mevduat bankası olarak aktiflik gösteren Xapo Bank, tıpkı vakitte Cebelitarık Mevduat Garanti Programı’nın bir üyesi pozisyonunda. 

Xapo Bank, rastgele bir kripto Nakit mevduatının stake edilmesine müsaade vermediğini ve bütün mevduatların banka tarafından alındıktan sonra otomatik olarak dolara dönüştürüldüğünü paylaştı. Xapo bu atağın, volatil kripto piyasalarıyla ait risklere maruz kalmayı azalttığını tez ediyor. 

Xapo, Amel modelinin klâsik bankalardan farklı olduğunu, zira borç Eda faaliyetlerinde bulunmadığını ve kar elde etmek için kısmi rezerv bankacılığına dayanmadığını belirtiyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir