parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Winklevoss: Düzenleyiciler Çifte Standart Uyguluyor

Winklevoss: Düzenleyiciler Çifte Standart Uyguluyor

admin admin -
16 0

Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su Cameron Winklevoss, ABD’li düzenleyicileri First Republic Bank krizini ele alırken ikili standart uygulamakla suçladı. 

Winklevoss’a nazaran First Republic bir kripto bankası olsaydı haftalar Evvel iflas etmiş olacaktı. Winklevoss’un argümanları, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin üç cumhuriyetçi üyesi tarafından kaleme alınan mektupla örtüşüyor.

Yatırımcılar Kripto Varlıklara Yöneliyor

Hükümet yetkilileri, Silvergate ve Silicon Valley Bank’e 8 Mart ve 10 Mart tarihlerinde kayyum atamıştı. 

CNBC’nin 26 Nisan tarihli haberi, First Republic’in danışmanlarının hükümetin bankaya kayyum atamasını reddettiğini, bu nedenle güç durumdaki firmaya daha Çok mali yardım bulmaya çalıştıklarını aktardı. Bununla Bir arada First Republic danışmanlarının, firmanın likidite meselelerine yönelik var Özel piyasa tahlili ile bankanın faaliyette kalmasını sağlayacağını söyledikleri bildirildi. 

Fox News kıdemli muhabiri Charles Gasparino, 26 Nisan’da yaptığı paylaşımda, Özel kurtarmanın Silvergate ve Silicon Valley Bank’te olduğu üzere mevduat sahiplerini devlet fonlarıyla kurtarmak istemeyen ABD Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından desteklendiğini bildirdi. 

First Republic’in 1.çeyrek raporunda Yekün mevduatların 100 milyar dolardan daha Çok düştüğünü bildirmesiyle Bir arada işler çıkmaza girdi. Firma, mali durumunu Mümkün olan en kısa müddette güçlendirmek için stratejik seçenekleri takip edeceğini belirtti.

First Republic Bank’in payları, pazartesi gününden bu yana yüzde 64’ten Çok değer kaybederek 16,14 dolardan 5,68 dolara kadar düştü. 

First Republic Bank’in çöküşünün, yatırımcıların merkezi bankacılık kurumlarına olan güvensizliği arttıkça, Bitcoin ve diğer kripto Nakit ünitelerine yatırım yapmaları için tetikleyici olduğuna inanılıyor. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir