parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Vitalik.eth İsimli Cüzdan 500 ETH Değerinde USDC Satın Aldı

Vitalik.eth İsimli Cüzdan 500 ETH Değerinde USDC Satın Aldı

admin admin -
29 0

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in ismini taşıyan bir cüzdan, RAI stablecoin basmak için 500 ETH harcayarak USD Coin (USDC) satın aldı.

Yedi Yıl Evvel oluşturulan Vitalik.eth isimli cüzdan 14 Mart itibariyle elinde 5.360’tan Çok ETH tutuyordu. Ethereum Mektup Service (ENS) Meydan isimleri kripto cüzdanlarına tahlil getirirken, isimle ilişkilendiren bir şahıs tarafından tutulmaları gerekmeyebilir.

Buterin, Daha önce RAI’yi Övmüştü

Blockchain tahlil firması PeckShield pazar günü yaptığı açıklamada: “Vitalik etiketli adres, 150 bin RAI basmak için Reflexer’a 500 ETH yatırdı ve 132,5 bin RAI’yi 378,5 bin USDC ile takas etti. Ayrıyeten, nihayet 3 saat içinde 17,5 bin RAI’yi 50 bin DAI ile değiştirdiler” tabirlerini kullandı.

Buterin daha Evvel bir blog yazısında RAI’nin eşsiz stablecoin sistemine göndermede bulunmuştu. diğer stablecoin’lerin tersine, Reflexer Finance tarafından çıkarılan RAI rastgele bir fiat Nakit ünitesine bağlı değil ve ETH ile destekleniyor. 14 Mart itibariyle her bir RAI, 2,7 dolar pahasında ETH karşılığında kullanılabiliyor.

Cuma günü Silicon Valley Bank’ın (SVB) çöküşünün akabinde kripto Nakit ünitelerinde düşüşler yaşandı. Bu çöküşten etkilenen şirketler ortasında, USDC stablecoin’i için rezervlerin bir kısmını 17 Ocak itibariyle Silicon Valley Bank’ta tutan ABD merkezli stablecoin ihraççısı Circle’da vardı.

USDC pazartesi gecesi yine değer kazandı ve düşük fiyattan alım yapan USDC yatırımcılarına 48 saatten biraz Çok bir müddet içinde yüzde 10’luk bir yarar sağladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir