Venom Foundation ile Iceberg Capital 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 11, 2023 Yorum Yok

Venom Foundation ve Iceberg Capital, yenilikçi Web3 şirketlerine yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık Venom Ventures Fonu‘nu başlattı.

Abu Dhabi Küresel Market (ADGM) tarafından lisanslanan ve düzenlenen birinci Layer-1 blokzinciri olan Venom Foundation ve ADGM tarafından düzenlenen bir yatırım yöneticisi olan Iceberg Capital, Venom Ventures Fund (VVF) isimli 1 milyar dolarlık bir teşebbüs fonu başlatmak üzere iştirak kurduklarını resmen duyurdu. Fon, blokzincir teknolojisini kullanan yenilikçi Web3 şirketlerine odaklanacak.

Venom Foundation ve Iceberg Capital, 1 Milyar Dolarlık Fon ile Sahnede

Venom Foundation ve Iceberg Capital, ortaklaşa oluşturdukları Venom Ventures Fund (VVF) ile sahnede.

Blokzincir teknolojisinden Müstakil olan fon, ödemeler, varlık yönetimi, DeFi, bankacılık hizmetleri ve GameFi üzere uzun vadeli trendlere odaklanarak yenilikçi protokollere ve DApp‘lere yatırım yapacak. Ortaklık, yeni nesil dijital teknolojilerin ve girişimcilerin önde gelen destekçisi olmayı hedefliyor.

Venom Ventures Fund (VVF), kuluçka programları sunmak ve kapsamlı bir sanayi ağına erişim sağlamak için Iceberg Capital’in ağından, uzmanlığından ve yeteneklerinden yararlanacak. Ayrıyeten, yatırım yapılan projelere pazarlama, borsa listeleme, teknik, yasal ve düzenleyici dayanak bahislerinde Yardımcı olacak.

Venom Ventures Fund, kuvvetli Bir Yapıya Sahip

Fonun liderlik grubu, BlackRock‘ın eski CIO‘su Peter Knez ve MENA bölgesinde etkileyici bir geçmişe sahip deneyimli ve tanınmış bir yatırım uzmanı olan Mustafa Kheriba da iç olmak üzere dünyanın en tecrübeli klâsik finans ve blokzinciri profesyonellerinden oluşuyor. Mustafa, Orta Doğu ve Avrupa‘da Türlü finansal hizmetler ve sigorta şirketlerinin Yönetim Kurullarında vazife yaptı.

Iceberg Capital tarafından işletilen fon, tohum öncesinden Seri A tiplerine kadar projelere ve gruplara yatırım yapacak. Yatırımcılar için uzun vadeli değer üretirken, blokzinciri, DeFi ve Web3‘ün benimsenmesini hızlandırmaya çalışacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mustafa Kheriba, şunları söyledi;

“Venom Vakfı ile ortak olmaktan ve 1 milyar dolarlık yeni fonlarını başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Blok zinciri sanayisi fiyatlarda Misli bir düzeltmeye Şahit olsa da, inşaatçıların inşa etmeye ve yenilik yapmaya devam edeceğine inanıyoruz. Venom Ventures ile Web3 alanındaki en ümit verici takımlara ve projelere vizyonlarını hayata geçirmelerine Yardımcı olmak için finansal, teknik ve pazarlama dayanağı sağlayacağız.”

Kuruluşların düzenleyicisi olan Abu Dhabi Küresel Market (ADGM), iştirakçilerine dünya standartlarında bir yasal sistem ve düzenleyici sistem sağlıyor. ADGM, milletlerarası bir finans merkezi ve hür bölge olarak öne çıkıyor. ADGM‘nin düzenlediği kuruluşların oluşturduğu bu fon, şeffaf olacak ve düzenlemelere bağlı kalacak.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Venom Ventures Yönetim Konseyi Lideri Peter Knez, şunları söyledi;

Abu Dabi‘de yeni Girişim Sermayesi fonumuzun lansmanının bir kesimi olmaktan Aka Sevinç duyuyorum. Tecrübeli yatırım uzmanları ve kripto bölümünden yetenekli insanlardan oluşan bir grupla çalışmaktan heyecan duyuyorum ve kitlesel olarak benimsenmeye Amade en yenilikçi Web3 start-up’larına stratejik yatırımlar tahsis etmeye hazırız. Misyonumuz dijital varlık idaresini dönüştürmek ve dal üzerinde kalıcı bir tesir yaratmaktır. Venom bu amaca ulaşmamız için İdeal bir platform.”

Venom Ventures Fund, Nümi Metaverse’e Sağlanan 20 Milyon Dolarlık Fona Liderlik Etti

Venom Ventures Fund (VVF), Nümi Metaverse‘in 20 milyon dolarlık finansman çeşidine liderlik ederek birinci yatırımını tamamladı. Yaratıcılar, yenilikçiler ve takipçiler için üniversal bir platform olan Nümi Metaverse, VVF‘nin kuvvetli takviyesini aldı.

Nümi Metaverse, oyuncular için bir sıra Özel Ödül içeren bir küçük oyun tecrübesi olan Visual Novel‘ı 2023 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor. Proje ayrıyeten, bu yılın sonuna kadar VR metaverse‘i ve 2024‘te de PC ve taşınabilir versiyonunu piyasaya sürecek. Nümi yatırımı, fonun yatırım stratejisine de kapı araladı.

Venom Foundation ve Iceberg Capital Nedir?

Venom Foundation, dünyanın birinci düzenlenmiş blokzinciri olarak öne çıkıyor. Merkeziyetsiz ağ, Abu Dhabi Küresel Market’ın (ADGM) yetkisi altında ve hizmet token’larını çıkarma lisansıyla aktiflik gösteriyor. ADGM, yatırımcılar ve finansal hizmetler için potansiyel barındırıyor ve Venom’u dünyanın birinci uyumlu blokzinciri olarak konumlandırdı. Bu pozisyonlandırma, yetkililere ve işletmelere inşa etme, yenilik yapma ve ölçeklendirme özgürlüğü sağlıyor.

Venom blokzincirinde Çeşitli şirketler tarafından Kurum içi DApp‘ler ve protokollerden oluşan bir portföy geliştirildi. Yeni olarak dünya genelinde CBDC‘lerin benimsenmesi için bir köprü olma amacını bünyesinde barındırıyor.

Diğer taraftan Iceberg Capital, süratle büyüyen bir alternatif varlık idaresi şirketi olarak dikkatleri üzerine çekti. Iceberg Capital, epeyce geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındırıyor. Bu yelpaze, klasik varlık idaresi, taşınır değerler ve blokzincir teknolojisi olarak öne çıkıyor. Iceberg Capital de ADGM merkezli bir yatırım yöneticisi olarak düzenlenmekte.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir