Bitcoin Fiyatı Neden Yükseliyor? Yükseliş Devam Edecek mi?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 11, 2023 Yorum Yok

Lider kripto Nakit ünitesi Bitcoin 17.400 dolar düzeyinin üzerinde fiyatlanmaya devam ederken Ethereum da 1.300 dolar düzeyinin üzerinde yer alıyor. Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan bu yükseliş altcoin fiyatlarının da yükselmesini sağlıyor.

Balinalar BTC Biriktiriyor

FED Lideri Jerome Powell’ın merkez bankası enflasyonu Denetim altına alana kadar nema oranlarının artmaya devam edeceği tarafındaki şahin yorumlarına karşın, başkan kripto Nakit ünitesi Bitcoin kazanımlarına devam ediyor. Balinaların Bitcoin alımı gerçekleştirmesi varlığın fiyatını 17 bin doların üstüne taşıdı. Aka yatırımcıların Bitcoin alımlarının devam etmesi ilerleyen günlerde piyasanın bu hoş tabloda devam edebileceğinin sinyallerini de veriyor.

Zincir üstü data sağlayıcı Santiment’in datalarına nazaran, 1.000 ila 10.000 BTC tutan Aka bitcoin balinalarının birikimleri hızlanmış görünüyor. Geride bıraktığımız nihayet beş gün içinde, bu Aka yatırımcılar bakiyelerine 20.000’den Çok Bitcoin ekleyerek Değerli bir birikim trendi haline getirdiler. Bu Bitcoin balinaları şu anda Yekün 4,56 milyon BTC’ye sahip. Bu sayı, Lahza itibariyle Yekün sirkülasyondaki BTC arzının %23,7’sine denk geliyor ve bu birikim, Bitcoin tarafından nihayet iki gün içinde kaydedilen toparlanma eğilimini hesaba katmış olabileceğini düşündürüyor.

Balinaların gerçekleştirdiği bu birikim, uzun vadeli bir ralliye işaret ediyor ve bu düzeylerde satın alma isteği olduğunu da gösteriyor. Bu da Aka Bitcoin balinalarının dijital varlığın fiyatının tabana vurmuş olabileceğine inandığı manasına gelebilir.

Yükseliş Devam Edecek mi?

Bitcoin, hafta sonu rallisinin Değerli teknik düzeylerin üzerine çıkmasının akabinde şu anda 17.000 dolar düzeyinin üzerinde rahat bir biçimde süreç görmeye devam ediyor. var fiyatlarla, dijital varlık 50 günlük hareketli ortalaması olan 17.212 dolar civarında bağlanıyor ve bu da onu tehlikeli bir pozisyona getiriyor. Bu Cin düzeyler, kripto Nakit ünitesinin fiyatının her iki tarafta de devinim edebileceği anamına gelebilir. Münasebetiyle, balinaların BTC biriktirmesi yükseliş trendinin tetikleyicisi olsa da, Bitcoin fiyatında yükselişin devam etmesi ve 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde başarılı bir formda fiyatlanması için daha Çok talep olması gerekiyor. lider kripto Nakit ünitesi 17.200 dolar düzeyinin altına düşerse, BTC takviyesi hala 16.600 dolarda bekliyor ve bu sayı Bitcoin’in şu anki kıymetinden yaklaşık 500 dolar kaybetmesi manasına gelebilir. Bununla Birlikte momentum toparlanırsa Bitcoin hafta sonundan Evvel 17.500 dolar direncini test edebilir.

Uzmanlar Ne Diyor?

Uzman görüşlerine baktığımızda tanınan analist Michael Van de Poppe, Bitcoin fiyatının bu ralliyi uzatması için 17.350 doların üzerinde kalması gerektiğini vurgulamış. Bununla Bir arada Twitter üzerinde Önemli bir takipçi kitlesine sahip olan Vilayet Capo of Crypto, bunun bir yükseliş olmadığını, Bitcoin ve piyasanın birçoklarının kırılan dayanakları direnç olarak test ettiğini ve bu senaryoyu tekraren gördüğünü belirtti.

Bitcoin fiyatının 17.200-17.300 dolar düzeyinin üzerinde birkaç günlük kapanış yapması gerektiğini bir müddettir söylüyor ve duyuyorduk, bu düzeylerin üzerinde yaşanacak kapanışlar yükselişi devam ettirebileceği üzere bu düzeylerin altında yaşanacak kapanışlar fiyatta Geri çekilme yaşatabilir.

Son olarak Bitcoin’in öncülüğünde yükselen kripto Nakit piyasasında nihayet 24 saatte en Fazla değer kazanan varlık %6,49 ile MINA olurken, %5,77 ile WOO Network ve %3,23 ile XRP oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir