Unchained Capital, Çalışanlarını İşten Çıkarıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 19, 2022 Yorum Yok

Bitcoin (BTC) finansal hizmetler kümesi Unchained Capital, çalışanlarının yüzde 15‘ini işten çıkardığını duyurdu.

Aylardır süren ve nihayet vakitlerde şiddetlenen kripto ayı piyasası, birçok şirketi tesiri altında bıraktı. Kripto endüstrisi, Özellikle yılın nihayet altı ayında Önemli bir Geri çekilme yaşadı. ABD tarafında artan enflasyon ve buna karşı nema artışları etmen olarak gösterildi. Akabinde kripto Nakit borsası FTXinçöküş yaşaması ve beraberinde iflasını duyurması nihayet noktayı koydu. Kurumsal şirketler, sürecin tesirinde ayakta kalmak için ağır mesai harcıyor. Bu şirketlerden birisi olan Unchained Capital, işten çıkarmalara başladığını duyurdu.

Unchained Capital, Sürdürülebilirlik Konusunda Endişeli

Finansal hizmetler şirketi Unchained Capital, var kripto ayı piyasasını münasebet göstererek işten çıkarmalara başladı.

Şirketin CEO’su Joe Kelly, şirketin kripto ayı piyasası sırasında işi yönetme gayretlerinin bir kesimi olarak çalışanının yüzde 15’ini işten çıkaracağını bildirdi.

Kelly, işten çıkarmaları Bitcoin destekli krediler için fon sağlamadaki kısıtlamalara bağladı. Şirketin CEO’su, bu kısıtlamaları kripto ayı piyasasının bir sonucu olarak gösterdi.

Ancak bütün bu kısıtlamalara ve işten çıkarmalara karşın, şirket kredi defterinin yüzde 214’lük bir teminat-ana Nakit oranı ile çok teminatlandığı açıklandı.

Şirket, bütün bu süreçlerde çalışanlarının haklarını temin edeceğini ve Gerekli şartları sağlayacağını bildirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir