UBS’ten Blockchain İlişkili Adım

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

UBS, halka Aleni olan ve hem blockchain tabanlı hem de klâsik borsalarda süreç gören dünyanın birinci dijital tahvilini piyasaya sürdü.

Gelişen kripto Nakit bölümüne ve blockchain teknolojisine UBS de iç oluyor. Geçtiğimiz ay İsrail hükümeti ile TASE, yeni bir dijital devlet tahvili için Fireblocks ve VMWare şirketleriyle paydaşlık kurdu. Blockchain kontaklı yeni bir adım atan UBS de dijital tahvilini gün yüzüne çıkardı.

UBS Birinci Dijital Tahvilini Başlattı

UBS, dünyanın halka Aleni birinci dijital tahvili olan ve blockchain tabanlı borsalar ile klâsik borsalarda süreç gören 370 milyon dolarlık tahvil çıkardı.

Yüzde 2,33 kuponlu üç yıllık tahvil, SIX Digital Exchange’in (SDX) blockchain tabanlı platformunda çıkarılacak ve SDX ve SIX Swiss Exchange’de ikili olarak listelenecek. Açıklamada, dijital tahvilin, klâsik bir UBS AG kıdemli teminatsız senetle tıpkı yasal statüye ve dereceye sahip olduğu belirtildi.

UBS Saymanı Beatriz Martin, hususla ilgili olarak şunları söyledi:

“İlk UBS dijital tahvilini başlatmak için dağıtılmış defter teknolojisinden yararlanmaktan gurur duyuyoruz. Bu, yeni finansal piyasa altyapısının geliştirilmesini destekleme taahhüdümüzü gösteriyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir