Kanada, Dijital Varlıklar için Bir İstişare Başlattığını Açıkladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Kanada hükümeti, kripto paralar, stablecoin’ler ve CBDC’ler ile ilgili bir istişare başlattığını duyurdu.

Hükümet, dijital varlıkların dünya çapında finansal sistemleri dönüştürdüğünü lisana getirdi.

Kanada, Kriptoyu Mercek Altına Alıyor

Kanada hükümeti, yayınlanan bir mali güncellemede, kripto varlıklar, stablecoin’ler ve CBDC’ler konusunda istişare başlattığını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland tarafından yayınlanan küçük bütçe beyanı, hükümetin ilerleyen aylardaki mali yol haritasını ortaya koyuyor.

Beyanda, vergiler, Covid-19 ve bütçe projeksiyonlar üzere kararlarla Bir arada dijital varlıkların kullanımını da vurgulayan “paranın dijitalleştirilmesi” kısmı da yer aldı.

Belge, kripto paraların hem Kanada’da hem de Öbür ülkelerde finansal sistemleri dönüştürdüğünü ve ülkenin de buna ayak uydurması gerektiğini vurguladı.

“Paranın dijitalleştirilmesi, dünya çapında demokratik kurumlar için zorluk teşkil ediyor. nihayet birkaç ayda, dijital varlıklar ve kripto paralar, hem Kanada’da hem de dünya genelinde global yaptırımlardan kaçınmak ve Yasa dışı faaliyetleri finanse etmek için kullanıldı”

Belgeye nazaran, hükümet, bu mevzuyu ele almak için bir istişare başlatmış durumda. Hükümet, hem finansın dijitalleşmesini hem de Emniyet meselelerini ele alacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir